• Посилання скопійовано

Як правильно виділяти кошти на охорону праці? – нагадування від Держпраці

Держпраці вкотре нагадує про правила витрачання коштів на охорону праці

Як правильно виділяти кошти на охорону праці? – нагадування від Держпраці

Держпраці у Хмельницькій області нагадує, що власник або уповноважений ним орган розробляє за участю професійних спілок і реалізує комплексні заходи щодо охорони праці відповідно до Закону «Про охорону праці». План заходів щодо охорони праці включається до колективного договору.

Відповідно до ст. 162 КЗпП для проведення заходів по охороні праці виділяються кошти і необхідні матеріали. Витрачати ці кошти і матеріали на інші цілі забороняється. Порядок їх використання визначається в колективних договорах.

Ст. 163 КЗпП передбачена безоплатна видача спеціального одягу та інших засобів індивідуального захисту працівникам, які задіяні на роботах із шкідливими та небезпечними умовами праці, а також роботах, пов'язаних із забрудненням або здійснюваних у несприятливих температурних умовах.

Власник або уповноважений ним орган зобов'язаний організувати комплектування та утримання засобів індивідуального захисту відповідно до нормативних актів про охорону праці.

Окрім того, власник або уповноважений ним орган повинен компенсувати працівникові витрати на придбання спецодягу та інших засобів індивідуального захисту, якщо встановлений нормами строк видачі цих засобів порушено і працівник був змушений придбати їх за власні кошти. У разі дострокового зносу цих засобів не з вини працівника власник або уповноважений ним орган зобов'язаний замінити їх за свій рахунок.

Видача замість спеціального одягу і спеціального взуття матеріалів для їх виготовлення або грошових сум для їх придбання не дозволяється.

Також відповідно до ст. 165 КЗпП на роботах, де можливий вплив на шкіру шкідливо діючих речовин, видаються безплатно за встановленими нормами змиваючі та знешкоджуючі засоби.

На роботах з шкідливими умовами праці працівникам видаються безплатно за встановленими нормами молоко або інші рівноцінні харчові продукти. На роботах з особливо шкідливими умовами праці надається безплатно за встановленими нормами лікувально-профілактичне харчування (ст. 166 КЗпПУ).

Власник або уповноважений ним орган зобов'язаний безплатно постачати працівників гарячих цехів і виробничих ділянок газованою солоною водою (ст. 167 КЗпПУ). Цехи і виробничі ділянки, де організовується постачання газованою солоною водою, визначаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, за погодженням з власником або уповноваженим ним органом.

Власник або уповноважений ним орган розробляє за участю професійних спілок і реалізує комплексні заходи щодо охорони праці відповідно до Закону України «Про охорону праці». План заходів щодо охорони праці включається до колективного договору.

Відповідно до ст. 162 КЗпПУ для проведення заходів по охороні праці виділяються кошти і необхідні матеріали. Витрачати ці кошти і матеріали на інші цілі забороняється. Порядок їх використання визначається в колективних договорах.

***

Читайте також: Скільки роботодавці мають виділяти коштів на охоронупраці? Нагадування від Держпраці

Джерело: Держпраці у Хмельницькій області

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»