Важливі теми
  • Посилання скопійовано

Обʼєдання ПФУ та ФСС в єдину структуру дозволить збільшити соцвиплати: позиція Третьякової

За позицією Третьякової, завдяки реформуванню ПФУ та ФСС вдасться встановити контроль за цільовим використанням коштів у системі соцстрахування, вчасним виконанням зобов’язань перед громадянами держави

Обʼєдання ПФУ та ФСС в єдину структуру дозволить збільшити соцвиплати: позиція Третьякової

Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №3663  про соціальне страхування. Він зберігає, а в деяких випадках збільшує, усі пенсійні та страхові виплати, а також соціальні послуги, які потерпілі на виробництві та члени їхніх сімей на сьогодні отримують від Фонду соціального страхування України.

 Про це повідомила голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, народна депутатка від «Слуги Народу» Галина Третьякова.

За її словами, система соціального страхування в умовах воєнного стану зіткнулася з дефіцитом коштів, через що виникла необхідність економії.

«Заощадити вдасться шляхом злиття двох фондів Пенсійного та Соціального страхування. Законопроектом передбачається ліквідацію з 1 січня 2023 року Фонду соцстраху та передачу його функції ПФУ», – пояснила Галина Третьякова.

Народна депутатка додала, що таким чином вдасться встановити контроль за цільовим використанням коштів у системі соціального страхування, вчасним виконанням зобов’язань перед громадянами держави, зокрема – у разі втрати ними працездатності та нещасних випадків на виробництві.

«Ці функції будуть передані до Пенсійного фонду України і його територіальних органів, а строки звернення за призначенням страхових виплат скорочені з дванадцяти до шести місяців. При цьому зберігаються, а в деяких випадках збільшуються усі пенсійні та страхові виплати, а також соціальні послуги, які потерпілі на виробництві та члени їх сімей на сьогодні отримують від Фонду соціального страхування України», – зазначила Галина Третьякова.

***

Читайте також: Процедуру об'єднання ФСС та ПФУ в одну структуру заблоковано

Джерело: Слуга народу

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»