Головна Усі новини Право і відповідальність Контролюючі органи і перевірки

До 1 липня податківці вправі стягувати податковий борг з рахунків без звернення до суду

Це можливо за умови, що податковий борг перевищує 5 млн грн та відсутні зобов'язання держави щодо повернення такому платнику податків помилково та/або надміру сплачених ним грошових зобов'язань

 У листі від 29.01.2015 р. № 2687/7/99-99-23-01-17  Державна фіскальна служба  нагадала, що тимчасово, до 1 липня 2015 року, встановлено: якщо податковий борг виник у результаті несплати грошового зобов'язання, самостійно визначеного платником податків у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, що подається у встановлені ПКУ строки, стягнення коштів за рахунок готівки, що належить такому платнику податків, та/або коштів з рахунків такого платника у банках, здійснюється за рішенням керівника контролюючого органу без звернення до суду. Це можливо за умови, що податковий борг перевищує 5 млн грн та відсутні зобов'язання держави щодо повернення такому платнику податків помилково та/або надміру сплачених ним грошових зобов'язань.    

Примірну форму рішення про стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу платника податків затверджено Наказом ДФС України від 21.01.2015 р. N 23.      

Окрім того, банки зобов'язані негайно виконувати інкасові доручення (розпорядження), ініційовані органами ДФС, та особливості оформлення таких розрахункових документів.  У реквізиті "Призначення платежу" такого інкасового доручення (розпорядження) має зазначатися дата видачі та номер рішення керівника органу ДФС. Рішення керівника органу державної фіскальної служби, на підставі якого оформлено інкасове доручення (розпорядження), банку не подається.    

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Контролюючі органи і перевірки
Теги:
Заборгованість , Контрольно-ревізійна служба , Податковий борг , Банки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?