Головна Усі новини Право і відповідальність Контролюючі органи і перевірки

Як контролюючі органи мають погоджувати свої позапланові перевірки?

ДРС навела правила погодження контролюючим органом позапланових перевірок у 2019 році

Протягом 2018 року діяв Закон «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі – Закон про мораторій). Статтею 3 Закону про мораторій було встановлено, що до 31 грудня 2018 року позапланові заходи державного нагляду (контролю) здійснюються органами державного нагляду (контролю), зокрема, на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб’єктом господарювання її законних прав проводиться органом державного нагляду (контролю) за погодженням Державної регуляторної служби.

Однак, з 01.01.2019 року дія Закону про мораторій припинена.

Відтак погодження Державною регуляторною службою України позапланових заходів державного нагляду (контролю) згідно з Законом про мораторій з початку 2019 року більше на потрібне. 

Разом з тим, лишаються необхідними погодження позапланових заходів державного нагляду (контролю) щодо додержання ліцензіатом вимог ліцензійних умов з підстав, передбачених п. 2, 4 та 5 ч. 9 ст. 19 Закону «Про ліцензування видів господарської діяльності», які здійснюються лише за наявності погодження ДРСУ, що надається на підставі рішення Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування за зверненням органу ліцензування.

У решті випадків позапланові заходи державного нагляду (контролю) здійснюються відповідно до ст. 6 Закону «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», з урахуванням вимог ст. 2 цього Закону.

Статтею 6 Закону про нагляд встановлено, що підставами для здійснення позапланових заходів є, зокрема, звернення фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, що спричинило шкоду її (їхнім) правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави, з додаванням документів чи їх копій, що підтверджують такі порушення (за наявності). Позаплановий захід у такому разі здійснюється виключно за погодженням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у відповідній сфері державного нагляду (контролю), або відповідного державного колегіального органу.

У такому разі перед початком здійснення позапланового заходу державного нагляду (контролю) посадові особи органів державного нагляду (контролю) зобов’язані пред’явити керівнику чи уповноваженій особі суб’єкта господарювання – юридичної особи, її відокремленого підрозділу, фізичній особі – підприємцю або уповноваженій ним особі, крім документів, передбачених цим Законом, додатково копію погодження центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у відповідній сфері державного нагляду (контролю), або відповідного державного колегіального органу на проведення такої перевірки.

Суб’єкти господарювання на підставі ст. 10 Закону про нагляд мають право не допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходів державного нагляду (контролю), якщо вони не пред’явили документи, передбачені цим абзацом.

Джерело
Державна регуляторна служба України
Рубрика:
Право і відповідальність / Контролюючі органи і перевірки
Теги:
Перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?