Головна Усі новини Право і відповідальність Контролюючі органи і перевірки

Термін отримання висновків санітарно-епідеміологічної експертизи можуть скоротити до 10 днів

В Держпродспоживслужбі обіцяють скоротити термін отримання висновків санітарно-епідеміологічної експертизи до 10 днів

1 грудня відбулась робоча зустріч Європейської Бізнес Асоціації з Заступником Голови Держпродспоживслужби Анатолієм Вовнюком щодо проблемних моментів із видачею висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи. 

Під час зустрічі представники бізнесу зазначили, що останнім часом термін, протягом якого компанія може отримати Висновок суттєво зріс та складає близько місяця. Така ситуація призводить до затримання постачання товарів на ринок України. Окрім цього, до сих пір залишаються не підписаними багато висновків, які були перероблені представниками оновлених санітарно-епідеміологічних комісій Інституту Кундієва та Державного управління справами. У зв’язку з цим відповідний бізнес має порушувати норми контрактів та бізнес процеси. Серед інших питань обговорювались відмови з підписанням Висновків на підставі зазначення 4-значного УКТЗЕД коду, замість 10-значного тощо.

Пан Вовнюк зазначив, що найближчими днями планується затвердити нову процедуру отримання Висновків, згідно з якою термін їх підписання буде скорочено до 10 робочих днів. Окрім цього, передбачається запуск окремої онлайн платформи, в якій буде чітко зафіксовано статус того чи іншого проєкту висновку. Доступ до цієї платформи буде відкритий не лише для представників Держпродспоживслужби, і профільних інститутів. А бізнесу це допоможе мінімізувати непотрібні затримки та забезпечить можливість оперативно відслідковувати статус підготовки того чи іншого Висновку.

Щодо проєктів Висновків, які переподавали Інститут Кундієва та Державне управління справами, то , за інформацією Анатолія Вовнюка, напередодні всі вони були підписані і найближчим часом будуть передані бізнесу.

В той же час, спільнота нагадала і про свою пропозицію щодо скасування необхідності отримувати Висновок для ряду товарів, наприклад, побутової техніки та електроніки, оскільки на такі товари вже й так поширюється дія та вимоги цілого рядку технічних регламентів, (щодо безпечності продукції, прийнятих на основі директив ЄС, тощо). Відтак, відсутня й необхідність отримувати додатково ще й Висновок, аналогу якому, за інформацією компаній-членів Асоціації, для таких товарів не має в Європейському Союзі.

Також, сторони обговорили можливість проведення додаткових Q&A сесій Асоціації та Держпродспоживслужби з метою більш оперативного обговорення цих та інших важливих для бізнесу питань.

Асоціація вдячна пану Анатолію Вовнюку та Держпродспоживслужбі в цілому за відкритість до діалогу та сподіваємося, що спільними зусиллями процедуру отримання Висновків можна буде зробити максимально швидкою та не обтяжливою для бізнесу.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Європейська Бізнес Асоціація
Рубрика:
Право і відповідальність / Контролюючі органи і перевірки
Теги:
Перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі