• Посилання скопійовано

Верховна Рада у першому читанні ухвалила проект Закону про Вищу раду правосуддя

Законопроект передбачає механізми впровадження змін до Конституції щодо правосуддя в частині функціонування нового конституційного органу – Вищої ради правосуддя

Верховна Рада  у першому читанні ухвалила проект Закону про Вищу раду правосуддя

3 листопада на вечірньому засіданні Верховна Рада 232 голосами «за» підтримала законопроект № 5180 «Про Вищу раду правосуддя», який був розроблений Радою з питань судової реформи та внесений Президентом на розгляд Верховної Ради 23 вересня 2016 року.

Його положення передбачають механізми впровадження змін до Конституції щодо правосуддя в частині функціонування нового конституційного органу – Вищої ради правосуддя.

Заступник глави Адміністрації Президента України та координатор Ради з питань судової реформи Олексій Філатов зазначив: «Сьогоднішнє результативне голосування за цей законопроект у першому читанні ще на крок наближує нас до кінцевої мети – побудови незалежного та справедливого суду».

Відповідно до положень законопроекту, Вища рада правосуддя буде головним органом в питаннях суддівської кар’єри, до повноважень якої входитиме:

  • прийняття рішення про призначення, звільнення, переведення суддів;
  • надання згоди на затримання судді чи утримання його під вартою чи арештом;
  • ухвалення рішення про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя;
  • притягнення судді до дисциплінарної відповідальності;
  • надання обов’язкових до розгляду висновків щодо законопроектів з питань утворення, реорганізації чи ліквідації судів, статусу суддів чи судоустрою тощо.

Вища рада правосуддя складатиметься з 21 члена, з яких:

  • 10 обере з'їзд суддів України з числа суддів чи суддів у відставці,
  • двох призначить Президент України,
  • двох обере Верховна Рада України,
  • по два члени обируть з'їзд адвокатів України, всеукраїнська конференція прокурорів, з'їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ.

Голова Верховного суду входить до складу ВРП за посадою.

Як зазначено на сайті Президента України"формування цього органу відбуватиметься за прозорими конкурсними процедурами, а кандидати в члени ВРП повинні відповідати критерію політичної нейтральності, що, в свою чергу, забезпечуватиме незалежність та деполітизацію цього конституційного органу".

Докладніше про положення цього законопроекту читайте тут>>

Джерело: Прес-служба Президента України

Рубрика: Право і відповідальність/Судова практика

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Судова практика»