Головна Усі новини Право і відповідальність Законодавство

Діяльність ОСББ в Україну врегулюють новим законом

Проект опублікований на офіційному сайті Минрегиона

Міністерство регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства винесло на громадське обговорення законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єднань співвласників багатоквартирного будинку».

Документ опубліковано на офіційному сайті Мінрегіону.

Новий варіант вдосконалення законодавства, що регламентує діяльність ОСББ, розроблено відомством на заміну ветованого Президентом і відхиленого парламентом законопроекту №8474.

Основою підготовки законопроекту стало внесення окремих змін до законодавства саме щодо найбільш критичних на сьогодні питань зі створення та діяльності ОСББ.

Зокрема, законопроектом:

— забезпечується термінологічна узгодженість закону про ОСББ з цивільним законодавством;

— передбачено положення про самостійне забезпечення об'єднанням своїх потреб в утриманні та експлуатації будівлі, а також відносин з виробниками житлово-комунальних послуг;

— передбачено, що ОСББ сплачують послуги ЖКГ за цінами (тарифами), встановленими для населення;

— врегульовано проблемне питання механізму обчислення пільг і субсидій на оплату об'єднанням житлово-комунальних послуг;

— встановлюється, що придбане за кошти співвласників майно є їхньою сумісною власністю, а не власністю об'єднання як юридичної особи. Це забезпечить збереження обладнання в будинку в сумісній власності співвласників під час ремонту/заміни такого обладнання.

Зауваження і пропозиції до законопроекту приймаються протягом місяця.

Рубрика:
Право і відповідальність / Законодавство
Теги:
Неприбуткові установи , Законопроекти

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі