Головна Усі новини Право і відповідальність Відповідальність, санкції і штрафи

Місце проживання та місце підприємницької діяльності різні: наслідки для підприємця

Чи будуть застосовуватися штрафні санкції для фізособи – підприємця 2-ї групи, якщо в Реєстрі платників єдиного податку місцем провадження діяльності вказане місце його реєстрації (квартира), а фактична діяльність проводиться в іншому місці на території України?

ДФС у Львівській області зазначає, що відповідно до пп. 298.1.1 ПКУ для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву.

Форма та порядок подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, затверджені наказом Мінфіну від 20.12.2011  р. №1675.

У заяві зазначаються обов’язкові відомості, зокрема місце провадження господарської діяльності (п. 298.3  ПКУ).

Реєстрація суб’єкта господарювання як платника ЄП здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку (п. 299.1 ПКУ).

До реєстру платників ЄП вноситься, зокрема місце провадження господарської діяльності (п. 299.7  ПКУ).

Фізособа – підприємець, яка самостійно виявила бажання здійснювати діяльність на спрощеній системі оподаткування, повинна дотримуватись вимог ст. 298 ПКУ та зазначати в заяві про застосування спрощеної системи оподаткування обов’язкові відомості, у тому числі «Місце провадження господарської діяльності».

У разі здійснення діяльності з надання послуг у заздалегідь не визначених місцях, фізособа – підприємець – платник ЄП у рядку 7 «Місце провадження господарської діяльності» заяви про застосування спрощеної системи оподаткування зазначає: «Надання послуг на території України», або зазначає конкретну територію (місто або область) на якій таким платником єдиного податку будуть надаватись послуги.

Штрафні (фінансові) санкції за невірне зазначення місця провадження господарської діяльності діючим законодавством не передбачено.

Джерело
ДФС у Львівській області
Рубрика:
Право і відповідальність / Відповідальність, санкції і штрафи
Теги:
2 група ЄП , Єдиний податок , Реєстрація , Штрафи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?