Головна Усі новини Право і відповідальність Відповідальність, санкції і штрафи

Санкції, нараховані за неподання звітності на території АТО, будуть скасовані

Податківці пропонують Мінфіну та Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики погодити позицію ДФС щодо механізму застосування норм п. 38 підрозділу 10 ПКУ щодо справляння податку на нерухомість та єдиного податку IV групи

Про це йдеться у листі ДФСУ від 15.06.2017 р. №1958/4/99-99-12-02-03-13.

Нагадаємо, спеціальні норми п. 38 підрозділу 10 ПКУ в редакції Закону № 1989-VIIІ  з 15 квітня 2017 року встановили особливий порядок оподаткування податком на майно та єдиним податком для об’єктів, що розташовані на тимчасово окупованій території та/або на території населених пунктів, які розташовані на лінії зіткнення (далі – територія АТО).

Зокрема, на період з 14 квітня 2014 року до 31 грудня року, в якому буде завершено АТО, виключено із об’єктів оподаткування податком на майно та єдиним податком розташовані на території АТО: 

  • об’єкти житлової та нежитлової нерухомості;
  • земельні ділянки.

Отже, з 14 квітня 2014 року по дату набрання чинності вищезазначених норм  не виникав обов’язок платників податку на майно та єдиного податку щодо складання та подання податкової звітності.

За таких обставин до вказаної категорії платників передбачені ст. 120 ПКУ підстави щодо застосування санкцій за неподання або несвоєчасного подання податкової звітності не виникають. Водночас прийняті органами ДФС у вказаному періоді рішення щодо застосування таких санкцій підлягають скасуванню на підставі розпорядження уповноваженої особи відповідного територіального органу за місцезнаходженням об’єкта оподаткування.

З метою узгодження розміру грошових зобов’язань платників податків відповідно до приписів спеціальних норм, суб’єкти господарювання, які до набрання чинності належали до категорії платників податку на майно та єдиного податку уточнюють узгоджені у періоді податкові зобов’язання, керуючись нормами ст. 50 ПКУ.

Санкції для грошових зобов’язань вказаного періоду не застосовуються, а нараховані – підлягають скасуванню на підставі розпорядження уповноваженої особи відповідного територіального органу за місцезнаходженням об’єкта оподаткування.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
ДФСУ
Рубрика:
Право і відповідальність / Відповідальність, санкції і штрафи
Теги:
Звітність , Податкова звітність , Штрафи , АТО

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі