• Посилання скопійовано

Розмір штрафу за неправдиві відомості у митній декларації зменшать втричі: прийнято за основу закон

4 листопада прийнято за основу законопроєкт №8062. Згідно з ним за заявлення у митній декларації неправдивих відомостей пропонується встановити штраф у розмірі від 50% до 100% несплаченої суми митних платежів

Розмір штрафу за неправдиві відомості у митній декларації зменшать втричі: прийнято за основу закон

4 листопада ВРУ прийняла за основу законопроєкт №8062 "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо врегулювання питання притягнення до адміністративної відповідальності за дії, спрямовані на неправомірне звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру, а також інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів". Про це розповів Я. Железняк.

Нагадаємо, що законопроєктом пропонується викласти у новій редакції статтю 485 МКУ.

Згідно з нею дії, за заявлення в митній декларації з метою неправомірного звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру неправдивих відомостей щодо істотних умов зовнішньоекономічного договору (контракту), ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача товару, неправдивих відомостей, необхідних для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості, та/або надання з цією ж метою митному органу документів, що містять такі відомості, або несплата митних платежів у строк, встановлений законом, або інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів, а так само використання товарів, стосовно яких надано пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях, ніж ті, у зв’язку з якими було надано такі пільги, пропонується встановити штраф в розмірі від 50% до 100% несплаченої суми митних платежів.

Зауважимо, що раніше було передбачено накладення штрафу в розмірі 300% несплаченої суми митних платежів. Тобто відбудеться зменшення у три рази штрафу за дії, спрямовані на неправомірне звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру.

У разі прийняття в цілому цей Закон набере чинності з 15 грудня 2022 року.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»