Главная Все новости Учет и отчетность Автоматизация

Финотчетность предприятий станет доступной для всех информацией: принято постановление КМУ

3 марта Правительство приняло постановление для развития открытых данных в Украине. В частности, расширен перечень обязательных к публикации данных о строительной деятельности, земельном кадастре и задолженности по ЕСВ, а также финансовой отчетности. Эти данные будут публиковаться на Едином портале открытых данных

Ціль Мінцифри – щоб за три роки Україна увійшла у топ-3 країн, які є лідерами у сфері відкритих даних. Сьогоднішня Постанова наближає нас до цієї мети. Про це під час онлайн-брифінгу заявив Віцепрем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Нова редакція Постанови №835 розширює перелік обов’язкових до публікації наборів до понад 100. Серед пріоритетних – дані щодо будівельної діяльності, дані земельного кадастру та заборгованості щодо ЄСВ. Це також дані фінансової звітності, відомості державного земельного кадастру, дані про кількісний склад вакцин від COVID-19, інформація про кількість вільних ліжко-місць у лікарнях із запасами кисню тощо. 

Ключовим завданням Постанови є публікація фінансової звітності у формі відкритих даних, що є вимогою Плану виконання Угоди про Асоціацію з ЄС. Публікація даних фінансової звітності підприємств у форматі відкритих даних – це крок до побудови прозорої економіки держави.

«Технології дозволяють боротися з корупцією. Сьогодні був прийнятий історичний документ. Він відкриває нові набори даних, які мають високий антикорупційний, соціальний та економічний ефект. Це впливатиме на прозорість процесів в Україні. Журналісти та громадськість зможуть використовувати відкриту інформацію, щоб знаходити корупційні ризики й контролювати державні та комунальні органи влади. А Мінцифра зробить все, щоб якість цих даних була на максимальному рівні».

Михайло Федоров

Сфера відкритих даних – важливий компонент цифрової трансформації держави. Це крок до подолання корупції, підвищення прозорості та підзвітності органів влади. Завдання Мінцифри – контролювати реалізацію Постанови. Завдяки цьому рішенню кожен громадянин України зможе ознайомитись з реальним фінансовим станом всіх компаній та розмірами сплат податків у бюджет України. 

Найближчим часом Мінцифра спільно з партнерами запустять портал Дія.Відкриті дані. На платформі можна буде пройти навчання як онлайн, так і офлайн – проводитимуть серію практичних тренінгів для різних аудиторій. 

Сервісами на основі відкритих даних зараз користуються від 1,5 до 5 мільйонів українців. Зокрема, вже сьогодні  за допомогою платформи Є ЛІКИ можна перевірити наявність медикаментів, які можуть отримати пацієнти безкоштовно в конкретному регіоні та конкретній лікарні.  

У грудні 2019 року відкрили дані реєстру ДАБІ, а в червні 2020 Мінцифра запустила новий Реєстр будівельної галузі. На основі цих даних створили сервіси Urbandata та чатбот Dabibot, завдяки яким будь-хто може перевірити дозволи на будівництво. А інвестори можуть уникнути вкладень у ризикові об’єкти нерухомості, скориставшись сервісами Monitor.EstateBild.ua.

Також відкриті дані допомагають бізнесу цифровізуватися, убезпечувати себе від рейдерських атак та шахрайства. Завдяки IT-інструментам реально подолати корупцію. 

Розвиток відкритих даних – пріоритет Мінцифри. Адже це є основою прозорої цифрової держави, яку ми будуємо. 

 

Від редакції: про проект постанови ми писали тут, але тексту затвердженої постанови поки немає. Про це повідомимо додатково.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Министерство и Комитет цифровой трансформации Украины
Рубрика:
Учет и отчетность / Автоматизация
Теги:
Электронный документ , Финансовая отчетность

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 2

Новости по теме

Консультации по теме