Главная Все новости Учет и отчетность Автоматизация

Закон о запрете использования пластиковых пакетов опубликован

Подписанный Закон регулирует оборот пластиковых пакетов и его цель - стимулировать развитие биоразлагаемых пластиковых пакетов. Этот закон начнет действовать с 10 декабря

Президент Володимир Зеленський під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Екологія» підписав Закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», який Верховна Рада ухвалила 1 червня.

«500 – стільки пакетів за рік використовує кожен українець. 20 хвилин – саме стільки, в середньому, ми користуємося пакетом. Понад 100 років – саме стільки один пакет розкладається. Декілька секунд – саме стільки потрібно часу, щоб підписати цей закон», – сказав Глава держави під час виступу на форумі.

Документ регулює обіг пластикових пакетів та має на меті стимулювати розвиток виробництва біорозкладних пластикових пакетів.

Зокрема, законом забороняється безоплатне розповсюдження пластикових пакетів (крім біорозкладних) у роздрібній торгівлі та закладах громадського харчування. Пластикові пакети мають надаватися лише за гроші. При цьому роздрібні ціни на такі пакети не можуть бути нижчими за мінімальні ціни, які встановлює Кабінет Міністрів України.

Також передбачається обов’язкове маркування біорозкладних пластикових пакетів та встановлюються штрафи за порушення цих норм.

Документ набирає чинності на наступний день після його опублікування та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності, крім окремих його положень.

Володимир Зеленський також наголосив на важливості ще одного напрямку екологічної політики – управління відходами й зазначив, що розроблений сучасний законопроект з цієї проблематики.

«На жаль, у той час, коли чимало країн вже переробляють 99% відходів, в Україні на вторинну переробку потрапляє тільки шість (відсотків. – Ред.). На сьогодні розроблено сучасний законопроект про управління відходами, який запровадить запобігання їхньому утворенню, повторне використання, переробку відходів та грамотну утилізацію», – розповів Президент.

 

У Мінекології пояснили, коли пластикові пакети приберуть з магазинів

РБК-Україна зазначає: в ефірі телеканалу "Дом" замміністра охорони навколишнього середовища і природних ресурсів Руслан Стрілець заявив, що в Україні з 2022 року заборонять продаж пластикових пакетів в усіх точках торгівлі та сфери обслуговування, за винятком певних випадків. З березня 2022 року з магазинів зникнуть надтонкі й тонкі пакети.

"Згідно зі статистикою, кожен українець використовує 500 пластикових пакетів щорічно. При цьому в більшості випадків кожен пакет використовують тільки раз. Цей весь вплив призводить до того, що ми з вами, скажімо так, споживаємо з їжею п'ять мікрограмів пластику на тиждень", - зазначив замглави Мінекології.

Так, з березня 2022 року з магазинів зникнуть надтонкі й тонкі пакети. Як виняток їх будуть використовувати тільки для упаковки риби, м'яса, сипучих продуктів, льоду. Не заборонені й щільні пакети, які можна використовувати кілька разів.

У якості альтернативи експерти пропонують біорозкладні пакети, які, як правило, виготовляють з крохмалю або целюлози.

"На сьогодні їхня ціна вища, ніж класичного пакета, який ми з вами звикли використовувати. Але я впевнений у тому, що ті потужності з виробництва упаковки, які зараз є в Україні, вже почали перебудовуватися", - сказав урядовець.

За його словами, з кожним днем ​​собівартість таких біорозкладних пакетів знижуватиметься, тому що з'являтиметься певна конкуренція на ринку.

Коли заборона набуде чинності, українців не будуть штрафувати за використання пластикових пакетів - покарання торкнуться тільки бізнесу. Перший штраф - від 1700 до 3 400 грн, а за повторне порушення доведеться заплатити від 3400 до 8500 грн.

Нагадаємо, в Україні зменшать використання пластику. Верховна рада ухвалила у другому читанні законопроект № 2051-1, згідно з яким у магазинах та супермаркетах більше не будуть пропонувати найбільш шкідливі для довкілля і здоров'я людини пластикові пакети, як і при замовленні їжі на виніс або придбанні ліків в аптеці.

 

UPD_09.06.2021

Закон опубліковано в "Голосі України" №107 від 09.06.2021 р.

Відповідно Закон має набрати чинності з 10 червня, але його буде введено в дію тільки через 6 місяців (крім окремих норм), тобто з 10 грудня.

***

Читайте також:    

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Официальное интернет-представительство Президента Украины
Рубрика:
Учет и отчетность / Автоматизация
Теги:
Ответственность

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 12

Новости по теме

Консультации по теме