Главная Все новости Учет и отчетность Автоматизация

Внимание! Правительство отсрочило обязательный переход на токены до конца войны

24 мая на очередном заседании КМУ было принято решение продлить на период действия военного положения и в течение 6 месяцев со дня его прекращения или отмены возможности применения ЭЦП, не квалифицированных ЭУ
Внимание! Правительство отсрочило обязательный переход на токены до конца войны

Нагадаємо, що з 31 березня ми мали б перейти на токени та інші захищені ЕП. 

Потім у березні 2022 року завдяки Постанові №229 в Постанові №1236 зʼявилася норма щодо перенесення цієї дати на 31 травня.

Але всі представники бізнесу були проти впровадження обовʼязкового застосування токенів під час війни та відповідна бізнес-асоціація на початку травня зверталася до влади з проханням відтермінувати цю подію. Про це ми писали тут.

І ось 24 травня на черговому засіданні КМУ було прийнято рішення продовжити на період дії воєнного стану на території України та протягом 6 місяців з дня його припинення чи скасування  можливості використання електронних підписів та печаток, що базуються на сертифікатах відкритого ключа, виданих кваліфікованими надавачами електронних довірчих послуг без відомостей про те, що особистий ключ зберігається в засобі кваліфікованого електронного підпису чи печатки.

27 травня зʼявився текст Постанови КМУ від 24 травня 2022 р. №617 внесено зміни до постанови КМУ від 17.03.2022 р. №300 «Деякі питання забезпечення безперебійного функціонування системи надання електронних довірчих послуг». Ця постанова почала діяти з 27 травня через опублікування в «Урядовому курʼєрі». 

Ця інформація розміщена у пості Тараса Мельничука, представника КМУ в ВРУ.

За його позицією відтермінування переходу на токени  дозволить забезпечити безперебійне функціонування електронного документообігу та автентифікації користувачів в складових частинах інформаційних систем, в тому числі об’єктів критичної інформаційної інфраструктури.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими! 

А найбільша спільнота бухгалтерів в Україні – у нашій групі на Facebook

Автор:
Русанова Анна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Автоматизация
Теги:
Электронная отчетность , Электронный документ , Военное положение

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 14

Новости по теме

Консультации по теме