• Посилання скопійовано

ДФСУ про порядок випуску, обігу та погашення податкових векселів на нафтопродукти

Починаючи з 23.01.2018 р., податкові векселі, авальовані банком, що видаються до отримання або ввезення на митну територію України нафтопродуктів та/або речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, оформлюються на підставі Порядку №21

ДФСУ про порядок випуску, обігу та погашення податкових векселів на нафтопродукти

ДФСУ у листі від 26.01.2018  р. №2497/7/99-99-15-03-03-17 нагадує, постановою КМУ від 17.01.2018 р. № 21 затвердив Порядок випуску, обігу та погашення податкових векселів, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України нафтопродуктів та/або речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, для використання як сировини для виробництва в хімічній промисловості. Про це ми повідомляли тут>>

Так, прийнятою постановою №21 зведено в єдиний нормативно-правовий акт дві постанови КМУ (від 20.10.2011 р. №1068 та від 04.02.2013 р. №69), які згідно з пунктом 2 постанови  № 21 визнано такими, що втратили чинність.

Податківці наголошують, що норми прийнятої постанови №21 не встановлюють новий порядок випуску, обігу та погашення податкових векселів, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України підакцизних товарів, не запроваджують нові форми звітності, вони відповідають прямим нормам ПКУ.

При цьому, враховуючи тенденцію систематичного внесення змін до ст. 229 ПКУ у частині розширення переліків підакцизних товарів, що використовуються як сировина в хімічній промисловості за нульовою ставкою акцизного податку, у постанові № 21 вже не зазначаються переліки кодів згідно з УКТ ЗЕД нафтопродуктів та речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, а наводиться посилання на відповідні пункти ст. 229 ПКУ.

Зокрема, у п. 1 Порядку №21 зазначено, що він визначає механізм випуску, обігу та погашення податкових векселів, авальованих банком, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України нафтопродуктів та/або речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, для використання як сировини для виробництва в хімічній промисловості, які реалізуються із застосуванням нульової ставки акцизного податку або ввезення яких здійснюється без сплати акцизного податку.

Крім цього, постановою № 21 приведені у відповідність до норм чинного законодавства назви центральних органів виконавчої влади.

Відповідно до пп. 15 та 16 постанови №21 у разі нецільового використання нафтопродуктів та/або речовин векселедавець є платником акцизного податку з обсягу продукції, використаної не за призначенням та несе відповідальність, передбачену пп. 229.4.16пп. 229.5.18, пп. 229.6.14пп. 229.7.16 ПКУ.

Таким чином, починаючи з 23.01.2018 р., податкові векселі, авальовані банком, що видаються до отримання або ввезення на митну територію України нафтопродуктів та/або речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, оформлюються на підставі Порядку.

До приведення у відповідність до положень   постанови №21 наказів Мінфіну від 07.08.2012 р. №899, від 27.03.2013 р. № 30 контролюючі органи і платники податків можуть користуватися порядками роботи податкових постів та застосовувати форми довідок і журналів, що затверджені цими наказами.

Автор: «Дебет-Кредит»

На підставі: ДФСУ

Рубрика: Облік та звітність/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення »