• Посилання скопійовано

Звіт про суми податкових пільг: порядок заповнення

Звіт суб’єктом господарювання складається наростаючим підсумком з початку року

Звіт про суми податкових пільг: порядок заповнення

Згідно із підпунктом 16.1.6 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов’язаний подавати контролюючим органам інформацію, відомості про суми коштів, не сплачених до бюджету в зв'язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг) та напрями їх використання (щодо умовних податкових пільг - пільг, що надаються за умови використання коштів, вивільнених у суб'єкта господарювання внаслідок надання пільги, у визначеному державою порядку).

Відповідно до пункту 30.6 статті 30 Податкового кодексу України суми податку та збору, не сплачені суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, обліковуються таким суб’єктом - платником податків.

Облік зазначених коштів ведеться відповідно до Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року №1233.

Згідно з пунктом 2 Порядку № 1233, суб’єкт господарювання, що не сплачує податки та збори у зв’язку з отриманням податкових пільг, веде облік сум таких пільг та складає звіт про суми податкових пільг  за формою згідно з додатком.

Пунктом 3 Порядку №1233 визначено, що звіт подається суб’єктом господарювання за три, шість, дев’ять і дванадцять календарних місяців за місцем його реєстрації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду. Тобто, Звіт суб’єктом господарювання складається наростаючим підсумком з початку року.

Відповідно до пункту 4 Порядку № 1233 у Звіті зазначається:

- у графах ”Код податку, збору” та ”Найменування податку, збору” - код та найменування податку та збору відповідно до бюджетної класифікації;

- у графах ”Код пільги згідно з довідником пільг” та ”Найменування податкової пільги” - код та найменування податкової пільги за кожним видом податкових пільг відповідно до довідника пільг, форма та порядок ведення якого затверджуються Державною податковою службою;

- у підграфі ”усього” графи ”Сума податкових пільг” - обсяг пільг за платежами, що здійснені до зведеного бюджету;

- у підграфі ”в тому числі з державного бюджету” графи ”Сума податкових пільг” - обсяг пільг за платежами, що здійснені до державного бюджету;

- у підграфах ”дата початку” та ”дата закінчення” графи ”Строк користування податковими пільгами у звітному періоді” - число, місяць, рік. У разі коли строк користування податковою пільгою встановлений до початку звітного періоду і продовжується після його закінчення, такий строк збігається з датою початку та закінчення зазначеного періоду;

- у підграфах ”усього” та ”у тому числі з державного бюджету” графи ”Сума податкових пільг, що використана за цільовим призначенням” – обсяг пільг за платежами відповідно до довідника пільг у разі цільового використання податкових пільг.

Джерело: ДПІ у Шевченківському районі м. Києва

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»