Главная Все новости Учет и отчетность Отчетность

Уточняющий отчет о контролируемых операциях: будет ли ответственность?

Налоговики отметили, что представление уточняющего отчета о контролируемых операции не освобождает налогоплательщика от штрафов. А нужно ли подавать уточняющий отчет, если налоговики уже обнаружили ошибку?

Коментар до ІПК від 01.04.2019 р. №1377/6/99-99-14-07-01-15/ІПК

ДФСУ у коментованій консультації нагадує, що за неподання платником податків звіту про контрольовані операції (уточнюючого звіту) та/або документації з трансфертного ціноутворення або невключення до такого звіту інформації про всі здійснені протягом звітного періоду контрольовані операції відповідно до вимог п. 39.4 ПКУ тягне за собою накладення штрафу (штрафів) у розмірі 1 відсотка суми контрольованих операцій, незадекларованих у поданому звіті про контрольовані операції, але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму (який складає в 2018 році – 1762 грн., а в 2019 році – 1921 грн.) для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за всі незадекларовані контрольовані операції (абз. 3 п. 120.3 ПКУ).

Водночас згідно з пп. 39.4.2 ПКУ у разі якщо платником податку виявлено, що у раніше поданому звіті про контрольовані операції інформація надана не в повному обсязі, містить помилки або недоліки, такий платник має право подати, зокрема, уточнюючий звіт у разі його подання після закінчення граничного строку для відповідного звітного періоду.

Як роз’яснюють податківці подання платником податку уточнюючого звіту про контрольовані операції не звільняє від відповідальності, передбаченої п. 120.3 та 120.4 ПКУ.

Окрім цього у разі, якщо податковим органом під час перевірки було нараховано штрафні санкції відповідно до абз. 3 п. 120.3 ПКУ такий платник податку зобов’язаний подати уточнюючий звіт за період в якому було виявлено помилку.

Тут варто звернути увагу, що такий уточнюючий звіт має бути подано у строк 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати штрафу (штрафів), оскільки в інакшому випадку до нього будуть застосовані штрафні санкції у розмірі 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожен календарний день неподання звіту про контрольовані операції (уточнюючого звіту) та/або документації з трансфертного ціноутворення (абз. 7 п. 120.3 ПКУ).

***

Читайте також:

Автор:
Горбовцов Станислав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Отчетность
Теги:
Отчетность , Трансфертное ценообразование

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?