Главная Все новости Учет и отчетность Отчетность

Неприбыльная организация обязательно должна подавать финотчетность в ГФС

Правомерно ли непризнание налоговой отчетностью Отчета об использовании доходов (прибылей) неприбыльной организации в связи с неподачей вместе с ним форм финансовой отчетности? Консультирует ГФС в Днепропетровской области

ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до пп. 46.2 ПКУ платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації з урахуванням вимог ст. 137 ПКУ.

Фінансова звітність, що складається та подається відповідно до пп. 46.2 ПКУ платниками податку на прибуток та неприбутковими підприємствами, установами та організаціями, є додатком до податкової декларації з податку на прибуток підприємств та звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та їх невід’ємною частиною.

Згідно з пп. 48.3 ПКУ податкова декларація повинна містити обов’язкові реквізити, зокрема інформацію про додатки, що додаються до податкової декларації та є її невід’ємною частиною. Тобто, податкова звітність, складена з порушенням норм ст. 48 ПКУ, не вважається податковою декларацією (пп. 48.7 ПКУ).

У разі неподання до органу ДФС фінансової звітності разом з Декларацією (Звітом) як її невід’ємної частини, така податкова звітність не визнається податковою декларацією. 

Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори, податкових декларацій (розрахунків) передбачена пп. 120.1 ПКУ.

 

Від редакції:

Це не перше подібне роз’яснення від податківців (і це не дивно, адже вони посилаються на пряму норму ПКУ). Про це вони зазначали, із визначенням, яку саме фінансову звітність мають подавати до ДФС неприбуткові організації,  тут  і  тут>> 

***

Читайте також: Яку фінзвітність подавати неприбутківцям разом зі звітом за 2018 рік?

Джерело
ГУ ГФС в Днепропетровской области
Рубрика:
Учет и отчетность / Отчетность
Теги:
Отчетность , Неприбыльные учреждения , Финансовая отчетность

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?