• Посилання скопійовано

Якими є найпоширеніші помилки при звітуванні з екоподатку?

Однією з помилок є відображення у додатках до декларації замість безпосереднього коду забруднюючої речовини коду групи речовини (відходів)

Якими є найпоширеніші помилки при звітуванні з екоподатку?

Аналізуючи податкову звітність з екологічного податку фахівці Офісу великих платників доволі часто стикаються з певними помилками, яких припускаються платники. Отже, звертаємо увагу на деякі з них.

Так, з 01.01.2016 року до ДПІ подається одна декларація з екологічного податку, в якій зазначається КОАТТУ за місцезнаходженням контролюючого органу, до якого подається одна податкова декларація з необхідною кількістю додатків. Попри це часто-густо платники подають декілька декларацій, замість декількох додатків до неї. Отже, в автоматичному режимі всім раніше поданим деклараціям присвоюється ознака «історія подання», у зв’язку з чим виникають випадки, коли платник визначив зобов’язання по певному КОАТТУ, а нараховані податкові зобов’язання в інтегрованій картці відсутні, в результаті чого виникає переплата.

Крім того, під час заповнення декларації платники екологічного податку не враховують, що з 01.01.2019 року ставку за викиди двоокису вуглецю збільшено у 24,4 рази, тобто замість 0,41 грн/т доведеться платити 10 грн/т.

Звертаємо також увагу, що за викиди двоокису вуглецю обов’язково складається окремий додаток 1 до декларації, про що платники інколи забувають.

У додатках до декларації замість безпосереднього коду забруднюючої речовини зазначається код групи речовини (відходів), а це невірно.

Також доволі часто платниками у додатках до декларації зазначається код однієї забруднюючої речовини (відходів), а ставка іншої або заповнюється замість одного додатка інший.

З огляду на зазначені нюанси, просимо платників бути уважними та нагадуємо, що граничний термін подання податкової декларації за ІІ квартал поточного року та сплати податкових зобов’язань з екологічного податку – 9 серпня та 19 серпня 2019 року відповідно.

Джерело: ДПС по роботі з великими платниками податків

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»