Главная Все новости Учет и отчетность Отчетность

Внимание! Впервые отчитываться по акцизу по обновленной декларации следует за сентябрь 2019 года

Плательщики акциза впервые подают новую декларацию не позднее 21 октября 2019 года за отчетный период – сентябрь 2019 года

Податківці у підкатегорії 116.07 «ЗІР» наголосили, що наказом Мінфіну від 08.05.2019 р. №189 внесено зміни до форми податкової декларації акцизного податку, затвердженої наказом Мінфіну від 23.01.2015 р. №14.

Згідно з ч. 2 п. 46.6 ПКУ до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Наказ №189 набрав чинності з дня його офіційного опублікування, тобто 09.08.2019 (опубліковано в офіційному виданні Офіційний вісник України 09.08.2019 №60).

Крім того п. 49.20 ПКУ передбачено, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Враховуючи викладене, платники акцизного податку вперше подають декларацію акцизного податку з урахуванням змін, внесених Наказом №189, не пізніше 21 жовтня 2019 року за звітний період – вересень 2019 року.

***

Від редакції: Зазначаємо, що у новій формі змінено не всі розділи декларації. Тому інформація про зміни зазначено наприкінці всіх додатків. Але для тих, хто подає у паперовій формі, потрібно пам'ятати, що деякі ДПС приймають декларацію тільки у разі зазначення останнього наказу Мінфіну щодо змін у шапці. А тим, хто подає в електронній формі слід звернути увагу на формат нової декларації. За версією «Єдиного вікна» 1.27.15.0 станом на 24.09.2019 р. це – J/F0209507. Про це ми писали тут.

З нашим аналізом змін у декларації можна ознайомитися тут, а завантажити новий бланк у форматі Word - за посиланням.

***

Читайте також:

Джерело
Общедоступный информационно-справочный ресурс
Рубрика:
Учет и отчетность / Отчетность
Теги:
Акциз , Отчетность , Налоговая отчетность

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 17

Новости по теме

Консультации по теме