Главная Все новости Учет и отчетность Отчетность

Подали уточняющую по уменьшению платы за землю за апрель: какие действия?

Законом №540 штрафы за увеличение сумм платы за землю за корректировку суммы за апрель не будут применяться

ДПС у підкатегорії 111.05 «ЗІР» нагадує, що відповідно до п. 52-4 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, внесеними Законом №533 та Законом № 540 плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) не нараховується та не сплачується за період з 1 березня по 31 березня 2020 року.

З метою зменшення податкових зобов’язань з плати за землю за період з 1 березня по 31 березня 2020 року платники плати за землю (крім фізичних осіб), які відповідно до пп. 286.2 ПКУ подали податкову декларацію з плати за землю за 2020 рік, мають право подати уточнюючу податкову декларацію (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ, та враховуючи зупинення перебігу таких строків на період з 18 березня по 31 травня 2020 року відповідно до п. 52-2 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ), в якій відобразити зміни податкового зобов’язання із сплати плати за землю за березень 2020 року.

Ті платники плати за землю, які на підставі Закону № 533 подали уточнюючу податкову декларацію з плати за землю за 2020 рік, в якій зменшили податкові зобов’язання за березень та квітень 2020 року, враховуючи вимоги Закону № 540 зобов’язані подати уточнюючу податкову декларацію до податкової декларації з плати за землю за 2020 рік (з урахуванням раніше поданих уточнюючих податкових декларацій), в якій має збільшити податкові зобов’язання з плати за землю за квітень 2020 року, тобто відновити податкові зобов’язання, які були задекларовані в податковій декларації з плати за землю за 2020 рік.

Законом № 540 передбачено, що штрафні санкції, визначені ст. 50 ПКУ та штрафні санкції згідно вимог п. 120.2 ПКУ, за внесення змін до податкової звітності в частині збільшення податкових зобов’язань з плати за землю за податковий період квітень 2020 року, не нараховуються.

***

Читайте також: Звільнення від плати за землю та нерухомість – лише на березень: Закон №540 

Джерело
Общедоступный информационно-справочный ресурс
Рубрика:
Учет и отчетность / Отчетность
Теги:
Корректировка , Плата за землю , Штрафы , Земля

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 1

Новости по теме

Консультации по теме

Встигніть придбати
Податковий кодекс-2020!
закрити +