Главная Все новости Учет и отчетность Отчетность

Е-аудит налогоплательщиков: новый алгоритм проверок ГНС

Минфин представил Концепцию е-аудита ГНС налогоплательщиков. Согласно концепции автоматизированная обработка полученного аудиторского файла даст возможность для быстрого выявления наиболее рисковых налогоплательщиков и транзакций для налоговых проверок

Міністерством фінансів розроблено Концепцію впровадження електронного аудиту (е-аудиту) для платників податків. Документ розроблено на виконання пункту 2 умов Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як Позичальником та Європейським Союзом як Кредитором щодо отримання Україною макрофінансової допомоги.

Метою Концепції є перехід до якісно нового рівня здійснення контрольно-перевірочної роботи.

Інструмент електронного аудиту платників податків запроваджено в різних країнах світу і з кожним роком він доводить свою ефективність. Такий механізм базується на інформації, отриманій від платників податків у вигляді стандартного аудиторського файлу (SAF-T), розробленого ОЕСР. Цей файл є легким у використанні та призначений для здійснення заходів податкового контролю із застосовуванням спеціалізованого програмного забезпечення.

Автоматизована обробка отриманого аудиторського файлу надасть можливості для швидкого виявлення найбільш ризикових як суб’єктів (платників податків), так і об’єктів (транзакцій) для податкових перевірок.

Результати такої обробки можуть бути використані для оперативного виправлення виявлених розбіжностей платниками податків або під час відбору платників податків для проведення податкової перевірки.

За текстом Концепції для досягнення її мети слід забезпечити виконання комплексних заходів за такими напрямами:

  • підготовка та прийняття змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів, необхідних для запровадження е-аудиту (в частині обов’язку ведення бухгалтерського обліку в електронній формі, дотримання стандартних технічних вимог та специфікацій до складання та подання стандартного аудиторського файлу, строків, процедур його обробки, використання результатів такої обробки, застосування штрафних санкцій, тощо);
  • розробка технічної специфікації та опису технічних вимог до стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA);
  • розробка алгоритму контролю XSD для перевірки стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA);
  • розробка методики здійснення е-аудиту як частини доперевірочної та перевірочної роботи;
  • придбання та впровадження програмного забезпечення з метою автоматизації процесу проведення е-аудиту на основі стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA);
  • проведення відповідного навчання фахівців контролюючого органу;
  • комунікаційна та роз'яснювальна робота з платниками податків.

Реалізація Концепції передбачена на період до 2027 року.

Текст Концепції>>>

Презентація Концепції>>>

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Министерство финансов Украины
Рубрика:
Учет и отчетность / Отчетность
Теги:
Электронный документ , Финансовая отчетность , ГНСУ

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Сюди! Тут -20%
на передплату
Закрыть +