• Посилання скопійовано

Найпоширеніші помилки у звітності оптових торговців тютюном

Основні помилки виникають при заповненні розділу І «Обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів»

Найпоширеніші помилки у звітності оптових торговців тютюном

Офіс великих платників податків повідомляє, що при заповненні форми звіту №1-ОТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі», затвердженого Наказом Мінфіна від 11.02.2016 р. №49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення» (далі – Наказ №49) встановлено, що суб’єкти  господарювання часто допускають помилки.

Зосередимо увагу на основних типових помилках:

При заповненні розділу І «Обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів»:

  • суб’єкти господарювання-виробники тютюнових виробів у графах 1, 2 зазначають відповідно код і вид  тільки тютюнових виробів та не зазначають код і вид тютюнової сировини, при тому що згідно  порядком заповнення встановлено, що у графах 1, 2 зазначаються відповідно код і вид тютюнових виробів та тютюнової сировини згідно з додатком до Наказу №49;
  • разі здійснення імпорту тютюнових виробів, суб’єкти господарювання досить часто не відображають інформацію у графі 7 «Обсяги придбання тютюнових виробів за звітний місяць в тому числі за імпортом», в якій необхідно  зазначати обсяг придбання тютюнових виробів за імпортом.

При заповнені розділів II та III про перелік контрагентів, у яких/яким здійснювал(о)ася придбання/реалізація тютюнових виробів та тютюнової сировини суб’єкти господарювання:

  • у колонці 7 розділів II та III часто не вірно зазначають сумарну кількість продукції придбання/реалізації за звітний місяць у такого/такому суб’єкта(у) господарювання;
  • у графі 3 зазначають не всіх контрагентів;
  • у графі 5 не зазначають код за ЄДРПОУ/реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта суб’єкта господарювання. Серію та номер паспорта зазначають фізичні особи, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.

Відповідальність платника передбачена абз. 22 ч. 2 ст. 17 Закону України від 19.12.1995 р. №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального».

До суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі неподання чи несвоєчасного подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати відповідні ліцензії, – у розмірі 17000 гривень.

Джерело: ДПС по роботі з великими платниками податків

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»