Главная Все новости Учет и отчетность Отчетность

Внимание! Правительство поддержало изменения в формировании э-первички и представлении консолидированной финотчетности

28 октября Правительство приняло законопроект с изменениями в Закон о бухучете. В частности, предлагается уточнить положения об обнародовании консолидированной финансовой отчетности и усовершенствовании использования э-первичных документов

28 жовтня Уряд ухвалив проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України  «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (завантажити).

Про це свідчить інформація з переліку денного засідання  та його онлайн-трансляції. 

 За ухваленим законопроєктом передбачається:

1. Запровадити категорії груп материнського підприємства та його дочірніх підприємств.

Так, для цілей Закону про бухоблік група юридичних осіб, що складається з підприємства, яке контролює інші підприємства (материнське підприємство), та підприємств, які ним контролюються (дочірніх підприємств), може належати до малих, середніх або великих груп. 

2. Звільнити від обов’язкового складання і подання консолідованої фінансової звітності, крім малих груп, також групи середніх розмірів.

3. Удосконалити окремі норми щодо подання фінансової звітності, складеної за МСФЗ на основі таксономії фінансової звітності в єдиному електронному форматі.

4. Уточнити положення щодо оприлюднення консолідованої фінансової звітності.

5. Удосконалити положення щодо первинних документів.

Зокрема, зазначено, що залежно від характеру господарської операції та технології обробки облікової інформації до первинних документів можуть бути включені додаткові реквізити. 

Первинні документи, складені в електронній формі інформаційно-телекомунікаційною системою суб’єкта господарювання без фізичної  участі відповідальних осіб, застосовуються у бухгалтерському обліку за умови наявності накладеної на електронний документ кваліфікованої електронної печатки такого суб’єкта господарювання.

 

Коли наберуть чинності зміни? 

У разі прийняття Закон набере чинності з дня його опублікування.

Докладно про норми цього законопроєкту ми розповідали тут.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Русанова Анна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Отчетность
Теги:
Финансовая отчетность , Первичные документы

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 1

Новости по теме

Консультации по теме