Главная Все новости Учет и отчетность Отчетность

Комитет Гетманцева поддерживает новый порядок информирования о бенефициарах от Президента

20 января Комитет ВРУ по налоговой политике рекомендовал принять за основу законопроект №6320 относительно изменений порядка представления государственному регистратору информации о конечном бенефициарном владельце юридического лица
Комитет Гетманцева поддерживает новый порядок информирования о бенефициарах от Президента

20 січня Д. Гетманцев в Телеграм-каналі зауважив, що Комітет з податкової політики ВРУ рекомендував прийняти за основу законопроект № 6320, який спрямований на забезпечення можливості електронного подання інформації про кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб до ЄДР без черг та додавання непотрібних паперових документів.

Нагадаємо, що 18 листопада 2021 року на сайті ВРУ було зареєстровано два президентських законопроєкти:

  • 6320 щодо спрощення порядку подання інформації, необхідної для проведення фінансового моніторингу;
  • 6321 про внесення змін до ст. 166-11 КпАП у зв'язку зі змінами в порядку подання державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи.

Про це ми розповідали тут.

За пояснювальною запискою до законопроєкту №6320, метою проєкту Закону є спрощення подання інформації про кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності юридичними особами, що вносяться до ЄДР, прискорення перевірки поданих відомостей, створення системи методологічної допомоги юридичним особам при визначенні кінцевих бенефіціарних власників та структури власності. 

Зокрема, планується:

  • автоматизувати проведення перевірки відомостей про осіб, що є кінцевими бенефіціарними власниками юридичної особи, поданих до ЄДР в електронній формі, з використанням засобів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг;
  • скасувати вимоги щодо виключно нотаріального засвідчення копій документів, що подаються для підтвердження особи кінцевого бенефіціарного власника;
  • скоротити випадки подання юридичними особами відповідних відомостей під час проведення реєстраційних дій. 

Ці зміни будуть внесени до Закону про держреєстрацію. 

Законопроєктом №6320 також планується внести зміни до Закону про держфінмоніторинг.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими! 

А найбільша спільнота бухгалтерів в Україні – у нашій групі на Facebook

Автор:
Русанова Анна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Отчетность
Теги:
Отчетность , Законопроекты , Бенефициары

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 6

Новости по теме

Консультации по теме