• Посилання скопійовано

РК до ПН – які причини за кодом 302: «7 хвилин» з Вікторією Величко

Розрахунок коригування до ПН реєструється лише з правильно визначеною причиною. У цьому випуску поговоримо саме про це



На сьогодні чи не кожен бухгалтер має проблему складання Розрахунків коригування до податкових накладних.

Нагадаємо, що регламентується складання податкових накладних та розрахунків коригування Порядком №1307, який було з 01.12.2018 р. відкориговано наказом Мінфіну №763. Про це ми писали тут.

Наказом №763 було визначено нові причини коригування податкових накладних.  Відповідно до цього  ДФСУ видала коди причин. Серед них -  умовний код причини коригування 302 для визначення «усунення неоднозначностей». В примітках податківці чітко визначили, що це виправлення помилок, допущених при здійсненні попередніх коригувань ПН, та відображення правильних показників таких позицій, які утворилися в результаті таких коригувань.

Отже, згідно з рекомендаціями ДФС, причина усунення неоднозначності за кодом 302 визначається не у випадках «Інші». Адже до цього ми інколи використовували причину усунення неоднозначності в тих випадках, коли ніяка причина не давала нам можливості зареєструвати РК до ПН. Тобто зараз ми з вами чітко маємо код 302 – «Усунення неоднозначностей».

 

В яких випадках ми можемо використовувати причину «Усунення неоднозначностей»?

Давайте визначимо три основні причини:

  1. за одним номером рядка податкової накладної обліковується дві та більше товарні позиції;
  2. відбулося одночасне коригування кількісних та вартісних показників однієї товарної позиції (одночасно заповнювались гр. 7-10 р. Б РК);
  3. коригування ціни відображалось у гр. 8 р. Б РК (замість гр. 9) або коригування кількості здійснювалось у гр. 10 р. Б РК (замість гр. 7).

Отже, коли ми бачимо що є три причини для складання РК з кодом 302 та причиною «Усунення неоднозначностей», потрібно пам’ятати такі правила:

  • Правило 1. Ми 100% сторнуємо, а потім додаємо правильні визначення.
  • Правило 2. Якщо у податковій накладній є кілька помилок в різних рядках, то груп коригування буде рівно стільки, скільки буде рядків з помилками. Тобто рядок з помилкою відповідає групі коригування. Це визначається окремо для кожного рядка. Але РК буде складатися один за всією податковою накладною і причина буде «Усунення неоднозначностей», код 302.

Як правильно заповнити РК до ПН, якщо до цього було в одному РК визначено коригування і кількісних і вартісних показників? У такому разі РК ми визначимо номер ПН, до якої робиться коригування, визначимо обов’язкові реквізити щодо постачальника та отримувача. А потім будемо заповнювати розділ А та розділ Б.

В розділі Б є основні принципи. Так, ми сторнуємо 100% рядок ПН (наприклад, другий рядок ПН) Тож визначаємо в другом рядку ПН це чітке визначення, тобто сторнуємо все.

У цьому другому рядку ми заповнюємо з вами графи 1.1, 1.2, тобто перший та другий рядок ПН. Код причини 302, номер групи коригування буде у нас з вами перший, далі визначаємо опис номенклатури, в графі 4.1 визначаємо код товару, а далі ми вже визначаємо п’яту і шосту графи як звичайно, а потім лише у графі 7 визначаємо зі знаком «-» кількість товару що ми коригуємо. Після цього заповнюємо зі знаком «-» графи 13 та 14.

Що стосується плюсових рядків. Другий рядок в графі 1.1 ми визначаємо, що з’являється новий рядок у ПН і він визначається за номером 3 у РК та ПН. Причина та ж сама 302, група 1 і тут ми заповнюємо зі знаком «+» графу 7 та 8. І також графи 13 та 14.

Також визначаємо, що за однією товарною позицією надали нову товарну позицію у вигляді двох рядків. Тобто і третє буде пункт, четвертий рядок у ПН, додаємо товарну позицію, заповнюємо графи 7 та 8, 13 та 14 зі знаком «+».

Отже, саме так складається РК в тих випадках, коли ви до цього вже робили РК і виконали його неправильно. 

 

Важливо❗

1. Причина «Усунення неоднозначностей» не може бути використана як причина «Інші».

2. За кодом 302 визначено 3 випадки його використання.

3. Неправильне заповнення граф та рядків в РК призводить до відхилення його реєстрації.

Джерело: 7eminar.com

Рубрика: «Дебет-Кредит»/Новини партнерів

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Новини партнерів»

  • Хмарні сервіси: переваги для бізнесу
    Раніше для роботи з великими обсягами інформаціями потрібна була потужна комп’ютерна техніка. Її регулярно необхідно було оновлювати, тримати штат спеціалістів, які б стежили за працездатністю електроніки
    05.03.202480
  • 5 причин вибрати iPhone 15 Plus для роботи
    Смартфон для роботи має бути збалансованим: достатньо потужним для вирішення професійних задач і водночас простим у керуванні. Як, наприклад, Епл Айфон з продуманою до дрібниць операційкою
    25.02.202415
  • Планшет для бухгалтерії: у чому користь цього пристрою
    Ведення бухгалтерського обліку – це громіздка та об’ємна справа. Зазвичай бухгалтери на великих підприємствах працюють за персональними комп’ютерами, на котрі встановлено ліцензійні програми для обліку та аудиту
    05.01.20242591
  • Фінанси у фокусі: найгарячіші тренди роботи для бухгалтерів у різних містах від експертів Jooble
    Сфера фінансів та бухгалтерії в Україні розвивається навіть під час війни. Розповідаємо про бухгалтерські тренди ринку праці та рівні доходів у різних містах
    29.12.202344
  • Навіщо бухгалтеру Макбук?
    Бухгалтер — працівник, на якому тримається фінансова, облікова та статистична складова бізнесу, а його головний інструмент — персональний комп’ютер. Його робота часто передбачає професійну активність 24/7, крім потужного компа з усіма потрібен ще й лептоп
    27.11.2023551