Главная Все новости «Дебет-Кредит» Новости партнеров

Выплачиваем дивиденды в 2019 году: «7 минут» с Ириной Зубрицкой

Сегодня поговорим об особенностях выплаты и начисления дивидендов в 2019 году


Закон "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальність", який набрав чинності 17.06.2018 року, ввів певні правила та обмеження щодо виплати дивідендів у 2019 році.

Зокрема, уточнено, що дивіденди розраховуються з чистого прибутку учасникам, які були такими на день прийняття рішення про виплату дивідендів, та за будь який період, який кратний кварталу. Якщо інше не встановлено рішенням зборів, то дивіденди виплачуються грошовими коштами, готівковими чи безготівковими, в термін не більше 6 місяців від дати прийняття рішення про їх виплату.

Проте є певні обмеження, на які хочемо звернути вашу увагу.

  1. товариство не зможе нарахувати та виплатити дивіденди, якщо воно має заборгованість перед учасниками, що вибули або їх правонаступниками;
  2. також дивіденди не нараховуються учаснику, який має заборгованість перед товариством щодо своїх внесків до статутного фонду;
  3. і найголовніше -  при виплаті дивідендів товариству потрібно зважити, чи вистачить йому грошових коштів, інших високоліквідних активів, для виплати дивідендів, а також для погашення вимог кредиторів за зобов’язаннями, термін виконання яких настав.

Щодо оподаткування дивідендів при виплаті їх фізичній особі, у товариства не виникне власних податкових зобов’язань, а лише обов’язок утримати ПДФО та військовий збір. При цьому "загальносистемники" утримують ПДФО за ставкою 5%, а "єдининоподатники" - за ставкою 9%.

Дивіденди не є об’єктом оподаткування єдиним соціальним внеском.

Якщо ж дивіденди виплачуються українському резиденту - юридичній особі, виникає питання нарахування та сплати авансового внеску з податку на прибуток. Але виникає воно лише тоді, коли сума нарахованих дивідендів за відповідний період, перевищує об’єкт оподаткування з податку на прибуток за той же період. Наприклад, якщо підприємство хоче нарахувати та виплатити 200 тис. грн дивідендів, воно порівнює цю суму з об’єктом оподаткування за відповідний період (скажімо,  2018 рік). І якщо об’єкт оподаткування становить менше 200 тис. грн (наприклад, 150 тис. грн), то з різниці в 50 тис. грн підприємство повинно сплатити так званий дивідендний авансовий внесок з податку на прибуток. Щоправда, у подальшому цей авансовий внесок підприємство може зарахувати в сплату податку на прибуток наступних періодів.

А от "єдиноподатникам" пощастило більше. З 2018 року завдяки змінам, внесеним до ПКУ, вони не нараховують та не сплачують авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті дивідендів юридичним особам.

Не забувайте також про граничні суми готівкових розрахунків! Дивіденди можуть бути виплачені готівкою, але при виплаті готівкою з каси підприємства дивідендів фізичній особі ми повинні пам’ятати про обмеження у 50 тис. грн, при виплаті юридичній особі - про обмеження у 10 тис. грн  на день такої виплати.

 

Важливі висновки

1. Розрахунок дивідендів здійснюється з чистого прибутку учасниками, які були такими на день прийняття рішення про виплату, за будь-який період, кратний кварталу.

2. Дивіденди виплачуються грошовими коштами в термін не більше шести місяців від дати прийняття рішення щодо їх виплати (якщо інше не встановлено рішенням зборів).

3. Існують деякі обмеження щодо дивідендів. Зокрема, товариство не зможе нарахувати та виплатити дивіденди, якщо воно має заборгованість перед учасниками, що вибули, або їх правонаступниками. Також дивіденди не нараховуються учаснику, який має заборгованість перед товариством щодо своїх внесків до статутного фонду.

Джерело
7eminar.com
Рубрика:
«Дебет-Кредит» / Новости партнеров
Теги:
Дивиденды , «7минут» от 7eminar.com

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?