• Посилання скопійовано

Захист прав користувачів платіжних карток посилиться

Національний банк має намір посилити захист прав користувачів платіжних карток та осучаснити їх емісію та використання

Захист прав користувачів платіжних карток посилиться

Національний банк розповідає, що має намір посилити захист прав користувачів платіжних карток. Для цього пропонується встановити такі додаткові вимоги щодо випадків оскарження клієнтом переказів коштів, які ним не здійснювалися:

  • банк-емітент повинен після отримання відповідного повідомлення від користувача відновити залишок коштів на його рахунку до стану, в якому він був перед здійснення цього переказу, не пізніше наступного робочого дня (крім випадку, коли банк має підстави вважати дії користувача неправомірними, про що повідомлено правоохоронні органи);
  • користувач несе всі збитки, пов’язані з переказами, що ним оскаржуються, якщо банком доведено, що дії чи бездіяльність користувача призвели до втрати, незаконного використання ПІНу або іншої інформації, яка дає змогу ініціювати платіжні операції;
  • банк-емітент має право не повертати користувачу на його рахунок суму коштів у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (наразі близько 350 гривень), якщо переказ, що оскаржувався користувачем, був здійснений із використанням втраченої/викраденої або неправомірно використаної платіжної картки та/або її реквізитів, водночас користувач повідомив банк про її втрату/викрадення або неправомірне використання реквізитів лише після проведення такого переказу.

Крім того, регулятор планує осучаснити порядок здійснення емісії електронних платіжних засобів та операцій з їх використанням відповідно до міжнародної практики здійснення розрахунків, зокрема:

  • зобов'язати банк у договорі з клієнтом визначати порядок видачі та передачі електронного платіжного засобу користувачу;
  • надати права агентам банку здійснювати ідентифікацію/верифікацію користувача та передавати користувачу платіжну картку;
  • передбачити права фізичної особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, використовувати корпоративну платіжну картку;
  • надати довіреній особі клієнта право отримувати платіжну картку, але без права користуватися нею.

З цією метою Національний банк розробив та пропонує для громадського обговорення проект постанови Правління Національного банку України «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» (далі – Проект). Зокрема йдеться про унесення змін до Положення про порядок емісії електронних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням, затвердженого постановою Правління НБУ від 05.11.2014 р. №705.

Аналіз регуляторного впливу Проекту.

Зауваження та пропозиції до Проекту приймаються до 17 червня 2019 року на поштову та електронну адресу Національного банку України.

Поштова адреса: 01601, м. Київ, вул. Інститутська, 9, Національний банк України, Департамент платіжних систем та інноваційного розвитку.

Електронна адреса: 22SPRA@U1H0, press@bank.gov.ua.

Нагадуємо, що користувачам платіжних карток жодним чином не слід розголошувати реквізити платіжних карток (термін її дії, код CVС2/CVV2, ПІН-код до картки) та персональні дані, а також логін/пароль для входу до веб-банкінгу, одноразові паролі для проведення додаткової автентифікації тощо.

Джерело: Нацiональний банк України

Рубрика: Фінанси і банки/НБУ і банківська система

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «НБУ і банківська система»