Главная Все новости Финансы и банки НБУ и банковская система

Президент зарегистрировал в ВРУ проект постановления об увольнении Смолия

Зеленский зарегистрировал в Верховной Раде проект постановления №3772 об увольнении главы Национального банка Украины Якова Смолия

Президент Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній раді проект постанови про звільнення глави Національного банку України Якова Смолія. На даний момент її текст відсутній. Повідомляє РБК-Україна.

Про це свідчать дані на сайті парламенту.

Постанову №3772 внесли в Раду сьогодні, 2 липня. Останній етап проходження документа - переданий на розгляд керівництву.

Підкреслимо, вчора Смолій подав у відставку. Причиною такого рішення, за його словами, став "систематичний політичний тиск".

Глава НБУ пояснив, що своєю відставкою хоче застерегти "від подальших спроб підірвати інституційні основи центрального банку в Україні".

У коментарі РБК-Україна перший заступник голови комітету з питань податкової та фінансової політики ВР Ярослав Железняк допустив, що наслідками такої заяви може бути припинення або значне ослаблення співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Нагадаємо, Офіс президента опублікував заяву після відставки Смолія: у президента закликали позбавити політичного забарвлення дискусії щодо діяльності НБУ.

Як писало РБК-Україна, долар підскочив на міжбанку після заяви глави Нацбанку про відставку.

 

Комітет ВРУ підтримав проект постанови

Комітет Верховної ради з питань фінансової, митної та податкової політики підтримав проект постанови про звільнення Якова Смолія з посади глави Національного банку України. Тепер постанову можуть розглянути у сесійному залі. Про це йдеться у публікації РБК-Україна.

***

Читайте також: Смолій написав заяву про відставку з посади голови НБУ

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
РБК-Украина
Рубрика:
Финансы и банки / НБУ и банковская система
Теги:
Банки , Финансы

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме