Главная Все новости Финансы и банки НБУ и банковская система

Госбанки сократили кредитование бизнеса

В первом полугодии 2020 года украинские банковские учреждения сократили портфель гривневых корпоративных кредитов на 8,9 млрд грн (2%)

«РБК-Україна» розповідає, що у першому півріччі 2020 року українські банківські установи скоротили портфель гривневих корпоративних кредитів на 8,9 млрд грн (2%).

Про це свідчать балансові дані українських банків, опубліковані Національним банком України.

В абсолютному вираженні сильне скорочення гривневого портфеля кредитів корпоративним клієнтам у першому півріччі спостерігалося у державних «Укрексімбанку» (-4,65 млрд грн), «Укргазбанку» (-2,75 млрд грн).

Разом з тим приріст кредитного портфеля юридичних осіб у гривні спостерігався у банку «Південний» (+2,9 млрд грн), «ОТП Банку» (+1,1 млрд грн), «Прокредит банку» (+0,9 млрд грн), «Альфа-Банку Україна» (+0,5 млрд грн).

У першому півріччі 2020 року сукупний портфель корпоративних кредитів в іноземній валюті скоротився на 1,5 млрд доларів (9,4%). Практично всі банки скоротили валютні портфелі.

Найбільше скорочення портфеля виданих бізнесу кредитів в іноземній валюті продемонстрував «Ощадбанк» (на 934 млн доларів).

В цілому, за підсумками першого півріччя 2020 року можна констатувати скорочення банківського кредитування бізнесу.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що процентні ставки за новими кредитами банків для населення в липні 2020 року в національній валюті становили 35,6% річних. Це на 0,7 п.п. нижче, ніж у червні (36,3%).

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
РБК-Украина
Рубрика:
Финансы и банки / НБУ и банковская система
Теги:
Банки , Кредиты

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме