Главная Все новости Финансы и банки НБУ и банковская система

Небанковским финучреждениям упростили условия получения лицензий на валютные операции

Упрощены условия выдачи лицензий на осуществление валютных операций небанковским финансовым учреждениям и операторам почтовой связи

Національний банк України спростив процедури для отримання ліцензій на здійснення валютних операцій для небанківських фінансових установ і операторів поштового зв’язку.

Так, зменшені вимоги до мінімального розміру власного капіталу небанківської установи:

  • до 5 млн грн – для здійснення валютних операцій із переказу коштів або інших операцій, що передбачають використання готівки;
  • до 10 млн грн – для здійснення інших валютних операцій (крім операцій із переказу коштів, надання кредитів і залучення фінансових активів).

Також скасована вимога щодо наявності 1 млн грн для виконання бізнес-плану установи в перший рік діяльності. Замість цього установлено, що коштів має бути достатньо для покриття витрат, пов'язаних зі здійсненням валютних операцій, що ліцензуються.

Уточнений порядок розкриття джерел походження коштів:

  • скасована вимога розкриття джерел походження коштів для лайф-страховиків, а також для небанківських установ, джерела походження коштів яких перевірені регулятором (якщо їхній капітал не збільшувався);
  • чітко встановлений обсяг підтвердження джерел походження коштів під час набуття істотної участі або збільшення капіталу.

Також унесені зміни до переліку валютних операцій, що ліцензуються.

Відтепер не ліцензується здійснення валютних операцій:

  • страхування (крім розрахунків за договорами страхування життя);
  • факторингу (крім розрахунків за операціями з міжнародного факторингу);
  • переходу права вимоги і пов’язаних із цим зобов’язань.

Розрахунки за такими операціями повинні проводитися відповідно до статті 5 Закону України «Про валюту і валютні операції», тобто виключно в гривні на території України.

Зазначені зміни затверджені постановою Правління НБУ від 26.03.2021 р. №25 «Про затвердження Змін до Положення про порядок видачі небанківським фінансовим установам, операторам поштового зв’язку ліцензій на здійснення валютних операцій» і набирають чинності з 1 квітня 2021 року.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Нацiональний банк України
Рубрика:
Финансы и банки / НБУ и банковская система
Теги:
Валюта , Лицензия

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме