Главная Все новости Финансы и банки НБУ и банковская система

Банки обязали раскрывать номера счетов должников

Государственные исполнители получили допуск к информации о номерах банковских счетов должников и остатке средств на них

За даними Мін’юсту, з 16 лютого 2021 року набула чинності постанова правління Національного банку №18, якою внесені зміни до правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці. Про це повідомив заступник міністра юстиції Андрій Гайченко.

Інформація, яку надаватимуть банки на вимогу держвиконавців стосовно наявності, стану рахунків боржника відтепер в обов’язковому порядку повинна містити номери банківських рахунків боржників, а також залишків коштів на них.

За словами Гайченка, ці зміни не лише значно полегшать та прискорять роботу виконавців, а й стануть підставою для запровадження автоматизації такого процесу.

Наразі Мін'юстом розробляються зміни до відповідних нормативно-правових актів, прийняття яких найближчим часом надасть можливість автоматизувати процес отримання виконавцями номерів рахунків боржників — фізичних осіб та сум коштів, наявних на цих рахунках.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Міністерство юстиції
Рубрика:
Финансы и банки / НБУ и банковская система
Теги:
Задолженность , Банки

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме