Главная Все новости Финансы и банки НБУ и банковская система

Банки обязаны принимать мелкие монеты и купюры от CХ

В НБУ рассмотрели жалобы/обращения граждан и субъектов хозяйствования (предприятий торговли) на отказ принимать от них мелкие номиналы банкнот и монет

Почастішали скарги від громадян та закладів торгівлі про відмови банків приймати дрібні номінали банкноти і монети. Розповідає Бухгалтер.ua.

В НБУ розглянули скарги/звернення громадян та суб'єктів господарювання (закладів торгівлі) на відмову приймати від фізичних та юридичних осіб дрібних номіналів банкнот і монет та незабезпечення банками потреб клієнтів готівкою.

Регулятор нагадав банкам про їх обов'язок протягом операційного часу (у післяопераційний час), зокрема, здійснювати на вимогу фізичних та юридичних осіб обмін банкнот на монети, монет на банкноти, банкнот (монет) одних номіналів на банкноти (монети) інших номіналів (п. 11 розділу I Інструкції № 103).

Також із 1 вересня 2020 року постановою Правління НБУ від 19.08.2020 р. № 120 зменшена плата за отримання розмінних монет банками та інкасаторськими компаніями.

Тож НБУ звертає увагу на неприпустимість порушень банком вимог законодавства України та нормативно-правових актів НБУ.

Джерело: лист НБУ від 19.07.2021 р. № 50-0006/65127.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Бухгалтер.ua
Рубрика:
Финансы и банки / НБУ и банковская система
Теги:
Банки

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме