Главная Все новости Финансы и банки Другое

Нацбанк изменил порядок ведения Реестра аудиторских фирм

Изменения предусматривают установление дополнительных требований к аудиторской фирме, которая включается в реестр, и к ее работникам

Відповідні зміни прийняті постановою НБУ від 10.11.2017 р. № 110 "Про затвердження Змін до Положення про порядок ведення Реєстру аудиторських фірм, які мають право на проведення аудиторських перевірок банків".

Зокрема, встановлюються вимоги:

1) збільшення до двох років мінімального терміну договірних відносин аудиторської фірми з банком щодо надання аудиторських послуг;

2) збільшення мінімальної чисельності аудиторів із банківським сертифікатом (не менше трьох осіб замість двох) та підвищення рівня кваліфікації працівників аудиторської фірми. А саме: не менше, ніж у двох працівників аудиторської фірми мають бути сертифікати (свідоцтва), що підтверджують їх кваліфікацію у сфері МСФЗ та були видані їм визначеними сертифікуючими професійними організаціями, які є членами Міжнародної федерації бухгалтерів (IFAC);

3) наявності в аудиторської фірми деяких технічних умов (комп’ютерного обладнання, програмного забезпечення) та власного (орендованого) приміщення, що використовується для здійснення аудиторської діяльності;

4) включення аудиторської фірми до розділу Реєстру аудиторських фірм та аудиторів Аудиторської палати України, що містить перелік аудиторських фірм, які відповідають критеріям проведення обов’язкового аудиту. Серед критеріїв:

  •  наявність інформації про укладання договору страхування професійної відповідальності;
  • проходження перевірки системи контролю якості аудиторських послуг;
  • розкриття на власному веб-сайті публічної інформації щодо діяльності аудиторської фірми тощо.

Окрім того, змінами доповнено перелік підстав для відмови аудиторській фірмі у включенні до Реєстру, внесенні змін до Реєстру, продовженні строку дії свідоцтва, а також уточнено перелік підстав виключення аудиторської фірми з Реєстру. Норма, яка передбачає засвідчення документів печаткою аудиторської фірми, скасовується.

Постанова набере чинності наступного за днем її офіційного опублікування, крім підпункту 10 пункту 2.1 розділу II Положення № 410, який набирає чинності з 1 листопада 2018 року. Цим підпунктом визначається перелік сертифікатів (свідоцтв), що підтверджують кваліфікацію у сфері МСФЗ.

Джерело
Нацiональний банк України
Рубрика:
Финансы и банки / Другое
Теги:
Аудит , Регистрация , Банки , Финансы

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?