Главная Все новости Труд и социальная защита Оплата труда

В какие сроки и как выплачивать зарплату - позиция Гоструда и Минсоцполитики

Сколько раз в месяц нужно выплачивать зарплату и в каком размере? В какие сроки следует ее выплачивать? Переносятся ли сроки выплаты зарплаты? Об этом всем мы расскажем в комментарии к разъяснениям Гоструда и Минсоцполитики

Коментар до листів Держпраці від 25.07.2018 р. № 5870/4/4.1-ДП-18 та Мінсоцполітики від 23.07.2018р. № 1305/0/101-18/28

Мінсоцполітики та Держпраці у своїх роз’ясненнях ґрунтувалися на ст. 115 КЗпП. За цією нормою заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, але з урахуванням встановлених особливостей щодо виплати. А саме:

  • не рідше двох разів на місяць;
  • проміжок часу для виплати не може перевищувати шістнадцяти календарних днів;
  • не пізніше семи днів після закінчення періоду здійснення виплати.

У разі коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні.

Мінсоцполітики у своєму роз’ясненні вважає, що  за зазначеними нормами підприємство може виплачувати заробітну плату і 3 рази на місяць.

Але в його роз’ясненні не наводиться приклад для виплати зарплати три рази на місяць. А от для двох разів приклад є: «Першою половиною місяця вважаються 15 календарних днів з 1 по 15 число, а другою половиною - з 16 по 30 (31). Тобто заробітна плата за першу половину місяця має виплачуватись в період не пізніше з 16 по 22 число, а за другу половину - з 1 по 7 число. Наприклад, дата виплати заробітної плати за першу половину місяця 16 число, а за другу - 1 число; дата виплати заробітної плати за першу половину місяця 22 число, а за другу половину - 6 число тощо.»

Щодо розміру заробітної плати за першу половину місяця Держпраці та Мінсоцополітики теж мають однакову думку. Цей розмір визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.

Фахівці обох органів влади підкреслили, що  правових підстав для перенесення строків виплати заробітної плати в наступні періоди немає. Тож незалежно від того, в які строки виплачувалася зарплата за поточний місяць з урахуванням перенесення днів виплати, у наступному місяці виплачувати зарплату слід за встановленими на підприємстві строками.

Нагадуємо, що за порушення строку виплати зарплати не більше як за один місяць при перевірці на роботодавця чекатиме штраф у розмірі 3723 грн (1 мінзарплата). А от за таке порушення понад один місяць  штраф буде становити 11169 грн. Виплата зарплати один раз на місяць обернеться для роботодавця штрафом тільки у розмірі 3723 грн. Про це ми  розповідали тут

***

Читайте також:

Доступ к полному тексту материала возможен только для зарегистрированных пользователей. Если Вы уже зарегистрированы на нашем сайте - пожалуйста, авторизуйтесь.

Если пока нет - зарегистрируйтесь прямо сейчас: это просто, не требует Ваших персональных данных и займет не более одной минуты.

Что еще дает регистрация?

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / Оплата труда
Теги:
Заработная плата , Трудовые отношения

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 13

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?