Главная Все новости Труд и социальная защита Оплата труда

Средняя зарплата в Украине в ноябре снизилась до 9161 грн, - Госстат

Средняя номинальная заработная плата штатного работника предприятий, учреждений и организаций в ноябре 2018 года составляла 9161 грн. Это на 57 грн меньше, чем в октябре

Згідно з повідомленням Держстату, середня номінальна заробітна плата* штатного працівника підприємств, установ та організацій у листопаді 2018 р. становила 9161 грн, що у 2,5 раза вище рівня мінімальної заробітної плати (3723 грн). Проте це на 57 грн менше, ніж середня зарплата у жовтні (9218 грн).

Темп зміни середньої номінальної заробітної плати порівняно із жовтнем становив 99,4%, а порівняно із листопадом 2017 р. – 122,5%.

Індекс реальної заробітної плати** у листопаді 2018 р. порівняно із жовтнем  становив 98,0%, а відносно листопада 2017 р. – 111,4%.

Зарплати вищі за середню зафіксовані в промисловості (10211 грн), на транспорті (9965 грн), фінансова та страхова діяльність (16479 грн), інформація та телекомунікації (15172 грн) тощо.

Найбільші зарплати отримують працівники підприємств та організацій Києва (13897 грн), Донецької (9997 грн), Дніпропетровської (9237 грн), Запорізької (9238 грн) та Київської областей (9477 грн). 

При цьому Прем'єр-міністр Володимир Гройсман прогнозує, що за підсумками 2019 року середня заробітна плата в Україні перевищить 10,5 тис. грн.

_____________________

* Номінальна заробітна плата включає тарифні ставки (посадові оклади), премії, доплати, надбавки, оплату за невідпрацьований час, а також обов’язкові відрахування: податок на доходи фізичних осіб, військовий збір.

** Реальна заробітна плата характеризує купівельну спроможність номінальної заробітної плати під впливом змін споживчих цін на товари і послуги та рівня податків й обов’язкових платежів. 

Індекс реальної заробітної плати розраховується шляхом ділення індексу нарахованої номінальної заробітної плати (без урахування податку на доходи фізичних осіб та військового збору) на індекс споживчих цін.

Автор:
Волос Наталия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / Оплата труда
Теги:
Заработная плата , Трудовые отношения

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?