Главная Все новости Труд и социальная защита Оплата труда

Как изменилась зарплата украинцев: Минсоцполитики обнародовало итоги 3-х лет

По данным Минсоцполитики минимальная зарплата в Украине с 2016 года выросла в три раза, а средняя зарплата – в два раза. При этом за три года уровень безработицы уменьшился с 9,3% до 8,8%

Інформаційне агенство «УНІАН» розповідає, що мінімальна заробітна плата в Україні з 2016 року збільшилася в три рази – з 1378 до 4137 грн у 2019 році, а середня зарплата штатного працівника зросла в два рази – з 4839 грн до 10027 грн.

Про це йдеться в звіті Міністерства соціальної політики України, розданому журналістам на підсумковій прес-конференції міністра соціальної політики Андрія Реви.

«Упродовж 2016-2019 років, після падіння в 2014-2015 роках, спостерігається стабільна тенденція зростання реальних доходів населення», – сказано у звіті.

Як зазначив у ході прес-конференції Рева, зарплати підвищили найменш соціально захищеним громадянам, у тому числі низькокваліфікованим працівникам.

Крім того, згідно зі звітом, прожитковий мінімум збільшився на 45% - до 1936 грн, мінімальна пенсія - на 45,6%. до 1564 грн, а середня пенсія - на 76,5%, до 3006 грн.

При цьому рівень безробіття за три роки в Україні скоротився з 9,3% (1,67 млн безробітних осіб працездатного віку) до 8,8% (1,57 млн осіб).

Зазначається, що в 2019 році продовжується тенденція щодо збільшення кількості нових робочих місць. При цьому кількість працевлаштованих на новостворені робочі місця досягла 276,1 тис. осіб, перевищивши кількість звільнених у зв'язку із змінами в організації виробництва на 154,4 тис. осіб.

Як повідомлялось раніше, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман спрогнозував збільшення середньої зарплати до 540 доларів наступного року.

Джерело
УНИАН
Рубрика:
Труд и социальная защита / Оплата труда
Теги:
Заработная плата , Пенсия , Общество

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?