• Посилання скопійовано

Норму робочого часу на 2018 рік роботодавці повинні розраховувати самостійно - Мінсоцполітики

У Мінсоцполітики повідомили, що видавати лист з нормою робочого часу на 2018 рік не планується. Роботодавці повинні розраховувати її самостійно, виходячи з режиму роботи, запровадженого на підприємстві

Норму робочого часу на 2018 рік роботодавці повинні розраховувати самостійно - Мінсоцполітики

Мінсоцполітики у листі від 19.10.2017 р. №224/0/103-17/214 зазначило, що законодавством не передбачено єдиної норми тривалості робочого часу.

Норма робочого часу працівників може бути різною залежно від багатьох чинників: тривалості робочого тижня, тривалості робочого дня, коли встановлені вихідні і т. д. Тому норму робочого часу роботодавці повинні розраховувати самостійно виходячи з режиму роботи, запровадженого на підприємстві, з дотриманням вимог триманням вимог статей 50 - 5367 і 73 КЗпП.

Листи Мінсоцполітики, які публікуються в ЗМІ щодо норми робочого часу не реєструються в Міністерстві юстиції України, а тому не є нормативним актом. Вони служать як рекомендації або, враховуючи те, що в них визначені всі нормоутворюючї фактори, як методичний посібник при розрахунку норми тривалості робочого часу на рік безпосередньо на підприємстві, установі, організації.

Видавати такий лист з нормою робочого часу на 2018 рік не планується.

Якщо на підприємстві встановлений п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями в суботу та неділю при однаковій тривалості часу роботи за день впродовж робочого тижня та відповідним зменшенням тривалості роботи напередодні святкових та неробочих днів, роботодавець може скористатися наступним розрахунком норми тривалості робочого часу на 2018 рік:

• при 40-годинному робочому тижні - 1994 години;

• при 39-годинному робочому тижні - 1950,0 годин;

• при 38,5-годинному робочому тижні - 1925,0 годин;

• при 36-годинному робочому тижні - 1800,0 годин;

• при 33-годинному робочому тижні - 1650,0 годин;

• при 25-годинному робочому тижні - 1250,0 годин;

• при 24-годинному робочому тижні - 1200,0 годин;

• при 20-годинному робочому тижні - 1000,0 годин;

• при 18-годинному робочому тижні - 900,0 годин.

****

Читайте також:

Автор: «Дебет-Кредит»

На підставі: Міністерство соціальної політики

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»