Главная Все новости Труд и социальная защита Трудовые отношения

Когда отражать в бухучете переходные отпускные?

В бухгалтеров часто возникают вопросы об отражении в бухучете переходных отпускных (когда отпуск приходится на два месяца). Есть два только обнародованных письма от Минфина, посвященные этой проблеме

Коментар до листів Мінфіну від 23.02.2018 р. № 35220-07-10/5151,

від 13.10.2017 р. № 35220-07-2/27938

Заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку (ст. 21 Закону про відпустки). Але коли ці відпускні треба нарахувати? 

 

Як відображають перехідні відпускні в бухобліку державного сектору?

Облік розрахунків з працівниками, що перебувають і не перебувають у штаті суб'єкта державного сектору, за всіма видами заробітної плати, преміями, допомогою у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю ведеться на субрахунку 6511 "Розрахунки із заробітної плати". 

Мінфін нагадує, що відповідно до п. 3 розділу II НП(С)БО в державному секторі 132, виплати за невідпрацьований час визнаються зобов'язанням у тому періоді, у якому настає подія щодо виплати таких зобов'язань. 

Наприклад, якщо працівник йде у відпустку, приміром, 29.05.2018 р., а закінчується вона 12.06.2018 р., то виплатити відпускні слід у травні, за три дні до початку відпустки. І в бухобліку відобразити їх слід також у травні.

Отже, виходить, що нарахування роботодавцями-бюджетниками відпускних за кредитом субрахунку 6511 має відбуватися в тому місяці (скоріше, навіть, тією датою), коли вони виплачуються. Незалежно від періоду, за який вони виплачуються.  

Втім, навіть, бюджетне підприємство самостійно визначає облікову політику підприємства, затверджує правила документообігу і технологію обробки облікової інформації, додаткову систему рахунків і регістрів аналітичного обліку. Отже, за яким субрахунком будуть відображені такі відпускні, вирішуватиме сам бюджетник. 

 

Як відображають перехідні відпускні в бухобліку приватного сектору?

Щодо госпрозрахункових підприємств, то в них є варіанти на вибір, який треба зробити в обліковій політиці. Оскільки для них національними стандартами бухгалтерського обліку спеціальні правила не встановлені. 

Усе про зарплату і кадри – 
у вашій поштовій скриньці!

Нова тематична розсилка від редакції. Ви точно нічого не пропустите

ПІДПИСАТИСЬ

Хочете подивитись, як це виглядає?

Можна діяти як бюджетникам та відобразити операцію в бухобліку з нарахування перехідних відпускних безпосередньо в тому місяці, коли працівник їх отримав. 

А можна піти іншим шляхом і поділити перехідні відпускні на дві частини, пропорційно кількості календарних днів відпустки в кожному з місяців, за які вона надається. 

Аргументи в цьому випадку такі. За ст. 8 Закону про бухоблік, питання організації бухгалтерського обліку на підприємстві належать до компетенції його власника або уповноваженого органу  (посадової особи) відповідно до законодавства та установчих документів. 

Підприємство самостійно визначає за погодженням з власником або посадовою особою  відповідно до установчих документів облікову політику підприємства, затверджує правила документообігу і технологію облікової інформації, додаткову систему рахунків і регістрів аналітичного обліку. 

Тож господарські операції, у тому числі за невідпрацьований час, відображаються небюджетниками в бухобліку відповідно до законодавства та затвердженої облікової політики. І якщо в законодавстві відповіді на певне питання немає, то госпрозрахункове підприємство має право визначитися з тим, коли відображати перехідні відпускні, у власній обліковій політиці. 

Також радимо прочитати матеріали: 

  • щодо нарахування резерву відпусток тут і тут;
  • про відображення відпускних в звіті з ЄСВ ось тут;
  • стосовно правил створення облікової політики на підприємстві тут.

Якщо створється резерв відпускних, записи бухобліку при нарахуванні відпусткних будуть такими Дт 471 Кт 661, а якщо резерв відпускних не створювали, то нарахування відпускних робимо такими записами:  Дт 23, 91, 92, 93, 94, 97 Кт 661.

***

Читайте також:

Доступ к полному тексту материала возможен только для зарегистрированных пользователей. Если Вы уже зарегистрированы на нашем сайте - пожалуйста, авторизуйтесь.

Если пока нет - зарегистрируйтесь прямо сейчас: это просто, не требует Ваших персональных данных и займет не более одной минуты.

Что еще дает регистрация?

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / Трудовые отношения
Теги:
Отпуска , Учет , Трудовые отношения

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 4

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?