• Посилання скопійовано

Держпраці про особливості охорони праці жінок

Держпраці навела основні принципи охорони праці жінок

Держпраці про особливості охорони праці жінок

Держпраці у Рівненській області нагадує, що особливі вимоги до охорони праці жінок забезпечують відповідні законодавчі норми. Це пов’язано з тим, що жінки мають певні фізичні, фізіологічні та соціальні особливості, які можуть впливати на реалізацію жінкою свого права на працю. Також дуже важливо дбати про здоров’я жінок, передбачати шкідливі фактори та виключати їх вплив.

Рівні права жінки і чоловіка гарантує Конституція України. Цю рівність забезпечують спеціальні заходи з охорони праці і здоров’я жінок, створення умов, які дають можливість поєднувати працю з материнством.

Неприпустимо залучати жінок до робіт у нічний час, окрім тих галузей народного господарства, де це викликано особливою необхідністю і дозволяється як тимчасовий захід. Статтею 175 КЗпПУ «Обмеження працi жiнок на роботах у нiчний час» зазначено:

Залучення жiнок до робiт у нiчний час не допускається, за винятком тих галузей народного господарства, де це викликається особливою необхiднiстю i дозволяється як тимчасовий захiд.

Перелiк цих галузей i видiв робiт iз зазначенням максимальних термiнiв застосування працi жiнок у нiчний час затверджується КМУ.

Зазначенi у частинi першiй цiєї статтi обмеження не поширюються на жiнок, якi працюють на пiдприємствах, де зайнятi лише члени однiєї сiм’ї.

Для жiнок, якi мають дiтей вiком до чотирнадцяти рокiв або дитину з iнвалiдністю, може запроваджуватися за рахунок власних коштiв суб’єктів господарювання скорочена тривалість робочого часу (ч. 3 ст. 51 КЗпП).

Статтею 174 КЗпП (ст. 10 Закону «Про охорону праці») встановлено заборону застосування праці жінок на важких роботах і на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах, крім деяких підземних робіт (нефізичних робіт або робіт по санітарному та побутовому обслуговуванню).

Важливо, що законодавство України забороняє залучати жінок до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них норми (ч. 2 ст. 174 КЗпПст. 10 Закону про охорону праці). Граничні норми підіймання і переміщення важких речей жінками встановлені наказом МОЗ від 10.12.93 р. №241.

Джерело: Держпраці у Рівненській області

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»