Главная Все новости Труд и социальная защита Трудовые отношения

Ежемесячно перезаключаете договора ГПХ: какие последствия при проверке Гоструда?

Ежемесячное перезаключение договоров ГПХ расценивают как скрытые трудовые отношения

Держпраці у Черкаській області повідомляє, що у 2018 році, за результатами інспекційного відвідування, посадовою особою Управління на фізособу – підприємця, що надає послуги у спортивному клубі (м. Черкаси), накладено фінансові санкції за допущення адміністраторів і тренерів до роботи без укладання трудових договорів.

Підприємець здійснює господарську діяльність з 2013 року, проте усі працівники спортивного клубу, відповідно до наданих інспектору праці Управління договорів цивільно-правового характеру, працюють лише кілька місяців. Завдяки аналізу наданої документації встановлено факт укладання з працівниками спортивного клубу цивільно-правових договорів на постійній основі кожні 1-2 місяці.

Підприємець не погодився з правомірністю накладеного на нього штрафу та оскаржив його до суду.

Як встановлено судом першої інстанції, надані підприємцем цивільно-правові договори 4 працівників передбачають помісячну оплату праці в розмірі 4 тис. грн. Тобто, не передбачають сплату грошових коштів у залежності від об’ємів виконаних робіт, що є характерною ознакою трудового договору. Роботи, виконання яких передбачають вказані цивільно-правові договори, не носять разового характеру та вказують на систематичне виконання обов’язків щодо вирішення щоденних питань, які виникають в роботі спортивного клубу.

Черкаський окружний адміністративний суд відмовив підприємцю у задоволенні позову та визнав постанову Управління про накладення на ФОП штрафу правомірною.

Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду розглянула апеляційну скаргу фізичної особи – підприємця (ФОП) на рішення Черкаського окружного адміністративного суду у справі за адміністративним позовом ФОП до Управління про скасування постанови про накладення штрафу і погодилася з рішенням суду першої інстанції. Суд апеляційної інстанції визнав, що Черкаським окружним адміністративним судом фактичні обставини справи встановлено вірно, надано належну оцінку дослідженим доказам, правильно застосовано норми матеріального та процесуального права.

Апеляційну скаргу ФОП судом залишено без задоволення. Судове рішення набрало законної сили 21.05.2019, а, отже, ФОП має сплатити штраф у розмірі 446 760 грн за використання найманої праці у спортивному клубі без оформлення трудових відносин.

З постановою Шостого апеляційного адміністративного суду у справі №2340/3864/18 можна ознайомитися тут>>

Джерело
ДФС у Черкаській області
Рубрика:
Труд и социальная защита / Трудовые отношения
Теги:
Ответственность , Проверки , Штрафы , Трудовые отношения , Договор , Гоструда

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?