Главная Все новости Труд и социальная защита Трудовые отношения

Перенос рабочих дней-2021: появился текст распоряжения КМУ

Согласно распоряжению, Правительство рекомендует перенести рабочие дни с пятницы 8 января на субботу 16 января, понедельника 23 августа на субботу 28 августа, пятницы 15 октября на субботу 23 октября

Згідно з порядком денним  Уряду та відео засідання 30 вересня ухвалено розпорядження №1191-р з метою забезпечення раціонального використання робочого часу і створення сприятливих умов для святкування у 2021 році 7 січня — Різдва Христового, 24 серпня — Дня незалежності та 14 жовтня — Дня захисника України. Зокрема, рекомендовано перенести для працівників, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень із двома вихідними днями в суботу та неділю, в порядку та на умовах, визначених законодавством, робочий день з: 

  • п'ятниці 8 січня на суботу 16 січня,
  • понеділка 23 серпня на суботу 28 серпня,
  • пятниці 15 жовтня на суботу 23 жовтня.

 Про появу проекту розпорядження ми писали тут, а про рекомендації щодо норм тривалості робочого часу на 2021 рік ось тут.

Зауважимо, що розпорядження КМУ набирають чинності з моменту їх прийняття, якщо цими розпорядженнями не встановлено пізніший термін набрання ними чинності. З огляду на текст Розпорядження №1191-р окремого терміну набрання чинності не встановлено. Тому це розпорядження діє з 30 вересня.

 

Хто повинен застосовувати ці рекомендації?

Зауважимо, що обов'язково ці рекомендації мають застосовувати державні підприємства та установи. Але вони не поширюється на Укрпошту, ПФУ, Держказначейство та банки (зокрема, для останніх графік роботи на свята встановлюватиме НБУ). Про те, як працюватие в ці дні Держказначейство та банки, ми обов'язково повідомимо окремо.

Якщо говорити про обов'язковість застосування рекомендацій для затвердження внутрішнього графіку роботи підприємств, то небюджетні підприємства можуть самостійно визначити для себе, якими будуть його робочі дні у 2021 році, не грунтуючись на рекомендаціях КМУ. Якщо ж підприємство вирішить застосовувати рекомендації КМУ, то ці перенесення слід врахувати при виданні наказу про перенесення вихідних та робочих днів на підприємстві, в установі або організації, погоджений з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником).

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Русанова Анна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / Трудовые отношения
Теги:
Трудовые отношения

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 3

Новости по теме

Консультации по теме