Главная Все новости Труд и социальная защита Трудовые отношения

С 9 мая действует закон об оплачиваемых отпусках для родителей при рождении ребенка

Президент подписал Закон №1401 о предоставлении родителям при рождении ребенка оплачиваемого отпуска продолжительностью до 14 дней за счет работодателя. Он был опубликован в "Голосе Украины" от 08.05.2021 №85, а вступил в силу этот Закон с 9 мая

15 квітня ВРУ прийняла проект Закон №3695 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною». Про це ми писали тут.

6 травня цей закон було підписано президентом. Про це свідчить інформація з картки законопроекту. Текст Закону №1401 від 15.04.2021 р. вже оприлюднено. Його можна передивитися тут. Закон №1401 було опубліковано в "Голосі України" від 08.05.2021 р., але набрав чинності він з 9 травня.

Про те що саме він змінює у процесі наданння соцвідпусток  ми розповімо окремо.

А наразі зазначимо, що за Законом №1401 доповнено КЗпП та Закон про відпустки новим видом відпустки – відпусткою при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів, що оплачується за рахунок роботодавця.

Також ним визначено відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як рівне право кожного з батьків дитини (матері та батька).

Відповідні зміни внесено в ст. 179181 КЗпП та статті 1820 Закону України «Про відпустки».

Законопроектом також доповнено положення ст. 182-1 КЗпП та статті 19 Закону України «Про відпустки» щодо права працівників обох статей, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, на додаткову відпустку та доповнено положення ст. 51 КЗпП щодо можливості встановлення скороченої тривалості робочого часу для чоловіків, які мають дітей віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, та батьків, що виховують дітей без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі).

***

Читайте також: Відпустки батькам: що змінилося з 9 травня?

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Русанова Анна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / Трудовые отношения
Теги:
Отпуска , Трудовые отношения

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 8

Новости по теме

Консультации по теме