Главная Все новости Труд и социальная защита ЕСВ, социальная защита

Форс-мажор - не причина для неуплаты ЕСВ

Тяжелое финансовое состояние предприятия и форс-мажорные обстоятельства не могут быть основанием для освобождения плательщика единого соцвзноса от ответственности за нарушение требований законодательства

Підприємство звернулось до суду з позовом про скасування рішення щодо застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного соцвнеску. Свої вимоги мотивувало тим, що протягом 2012-2013 років підприємство потерпало від обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин): повної загибелі врожаю внаслідок стихійного лиха, що підтверджується висновками Торгово-промислової палати України. У зв'язку із цим позивач не мав можливості вчасно сплатити ЄСВ. 

Проте суд приходить до висновку про необґрунтованість позовних вимог, посилаючись на Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (далі - Закон), а саме:

1) згідно з ч. 12 ст.9 Закону, єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника;

2) за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску до платника єдиного внеску застосовується штраф у розмірі 10% своєчасно не сплачених сум (п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону);

3) відповідно до ч. 10 ст. 25 Закону на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

На підставі викладеного суд вважає, що позивач порушив вимоги законодавства, а тому застосування до нього штрафних санкцій та нарахування пені є правомірним.

Таким чином, тяжкий фінансовий стан підприємства та форс-мажорні обставини не можуть бути підставою для звільнення платника єдиного внеску від відповідальності за порушення вимог законодавства.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / ЕСВ, социальная защита
Теги:
Ответственность , Единый социальный взнос , Штрафы , Суд

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 8

Новости по теме

Консультации по теме

Встигніть придбати
Податковий кодекс-2020!
закрити +