Главная Все новости Труд и социальная защита ЕСВ, социальная защита

Физлиц-«общесистемщиков» без дохода снова предлагают освобождать от ЕСВ: законопроект №1142

В Верховной Раде зарегистрирован законопроект №1142. Им предлагается возврат к уплате ЕСВ в зависимости от наличия дохода у физлиц-«общесистемщиков» и самозанятых лиц

«Вісник. Офіційно про податки»

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №1142, яким пропонується повернення до сплати єдиного соціального внеску в залежності від наявності доходу суб’єктів малого і середнього підприємництва (що знаходяться на загальній системі оподаткування, а також особи, які провадять незалежну професійну діяльність) без сплати єдиного соціального внеску за період не отримання доходу (прибутку). Якщо така особа за цей час не отримувала доходи, вона звільняється від сплати єдиного соціального внеску, як це було передбачено законодавством до 01.01.2017 р.

Саме тому, пропонується у Законі України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»:

1. у п. 2 ч. 1 ст. 7:

  • в абзаці першому слова «на місяць» замінити словами «за місяць, у якому отримано дохід (прибуток)»;
  • в абзаці другому:
  • у першому реченні слово «зобов’язаний» замінити словами «має право самостійно»;
  • у другому реченні слова «за розмір мінімального страхового внеску» замінити словами та цифрами «розміру 0,5 мінімального страхового внеску з зарахуванням відповідних періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу, який обчислюється відповідно до ст. 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», пропорційно сплаченому єдиному внеску»;

2. абзац 2 ч. 5 ст. 8 викласти в такій редакції:

«У разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску».

Джерело
Вестник. Официально о налогах
Рубрика:
Труд и социальная защита / ЕСВ, социальная защита
Теги:
Единый социальный взнос , Предприниматели

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 1

Новости по теме

Консультации по теме