Главная Все новости Труд и социальная защита ЕСВ, социальная защита

З 2021 года физлица-«общесистемщики» не будут платить ЕСВ за неприбыльные месяца: опубликован закон!

2 июня официально опубликован Закон №592-ІХ об освобождении от уплаты ЕСВ физлиц-"общесистемников", а также членов фермерского хозяйства, в случае отсутствия прибыли. Для физлиц-"единщиков", которые не имеют основного места работы, ничего не меняется

Президент Володимир Зеленський підписав Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» №592-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 13 травня 2020 року. (Він же законопроект №2166). Тексту Закону поки не має.

Закон передбачає звільнення самозайнятих осіб, фізичних осіб – підприємців, які мають основне місце роботи, від сплати за себе єдиного соціального внеску за місяці, за які роботодавець сплатив страховий внесок за них, з 1 січня 2021 року.

Крім того, скасовується обов’язок фізичних осіб – підприємців (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності), осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, та членів фермерського господарства сплачувати мінімальний розмір єдиного соціального внеску за місяці, у яких не було отримано доходу (прибутку).

Закон дозволяє державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичними особами – підприємцями, які не здійснювали такої діяльності та не отримували доходів за період, починаючи з 2017 року, шляхом списання їм сум недоїмки з єдиного соціального внеску, а також штрафів і пені, нарахованих на такі суми, за умови подання ними відповідно до закону необхідних документів.

 

UPD_02/06/2020

Закон № 592 було опубліковано в "Голосі України" від 02.06.2020 р. № 88. Але  цей Закон набирає чинності з 1 січня 2021 року, крім пункту 5 розділу І цього Закону, що набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Цей пункт стосується  несплати ЄСВ платниками-нероботодавцями на весь період незаконного позбавлення волі в районах проведення антитерористичної операції. Докладний аналіз змін щодо сплати ЄСВ підприємцями та самозайнятими особами ми наведемо в окремій аналітиці.

***

UPD_01/06/2020

УВАГА! З'явився текст Закону № 592. З ним можна ознайомитися за посиланням

***

Читайте також: Фізособи-«загальники» без прибутків не будуть платити ЄСВ: прийнято закон!

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Пресс-служба Президента Украины
Рубрика:
Труд и социальная защита / ЕСВ, социальная защита
Теги:
Единый социальный взнос , Предприниматели , Сельское хозяйство , COVID-19

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Усі новини про COVID-19 для бухгалтера і кадровика

Читати

Комментарии: 18

Новости по теме

Консультации по теме