Главная Все новости Труд и социальная защита ЕСВ, социальная защита

Комитет ВРУ за законопроект о единовременном пособии бизнесу на время карантина

Комитет по соцполитике рекомендует ВРУ включить в повестку дня законопроект, предусматривающий выплату помощи ФЛП в размере 8000 гривен на время локдауна

Верховна Рада України розповідає, що члени Комітету розглянули питання щодо доцільності включення до порядку денного проекту Закону про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб'єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої распіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2 №4429 на засіданні 30 листопада. Законопроект внесений Президентом України і визначений як невідкладний.

Під час засідання зазначалося, що законопроект розроблено з метою забезпечення фінансової підтримки застрахованих осіб та суб’єктів господарювання, які постраждали внаслідок дії посилених обмежувальних заходів, запроваджених Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, а також послаблення адміністративного тиску на бізнес для підтримки його економічної активності шляхом забезпечення безперервності діяльності дозволених видів бізнесу у період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), та після їх закінчення, безперервності дії договорів оренди державного та комунального майна у зазначений період, розширення кола суб’єктів підприємництва для отримання державної підтримки.

Під час засідання зазначалося, що законопроект в разі його прийняття торкнеться кількох мільйонів застрахованих осіб і фізичних осіб-підприємців. Відповідним органам треба буде достатньо швидко зреагувати і провести відповідне фінансування. Тому було передбачено у законопроекті застосування електронної системи ідентифікації, подачі матеріалів, подачі заяв щодо отримання цієї допомоги. При цьому допомога буде виплачуватися за рахунок бюджету цього року і має бути забезпечена виплата до кінця цього року. Під час обговорення зазначалося, що дуже важливим є питання швидкості прийняття відповідних нормативно-правових актів, скільки після них ще потрібно організувати відповідну роботу, зокрема, виділення коштів з Фонду боротьби з коронавірусною хворобою.

Учасники засідання також звертали увагу на необхідність доопрацювання законопроекту, внесення окремих уточнень до статей та Перехідних і Прикінцевих положень в частині уточнення періоду страхування.

Комітет за результатами розгляду одноголосно підтримав включення законопроекту до порядку денного четвертої сесії.

***

Читайте також: Одноразова допомога через карантин: аналіз законопроєкта від Зеленського

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Верховна Рада України
Рубрика:
Труд и социальная защита / ЕСВ, социальная защита
Теги:
Единый социальный взнос , Заработная плата , Предприниматели , Финансовая помощь , COVID-19

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Сюди! Тут -20%
на передплату
Закрыть +