Главная Все новости Труд и социальная защита ЕСВ, социальная защита

Платят ли ФЛП-лица с инвалидностью и пенсионеры ЕСВ за месяц приобретения этих статусов?

Месяц, в котором ФЛП приобрели право на пенсию по возрасту или по выслуге лет, или статус лица с инвалидностью, или достигли возраста 60 лет относится к базовому отчетному периоду для уплаты ЕСВ

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області інформують, що відповідно до Закону України від 08.07.2010 р. №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» фізичні особи – підприємці, в тому числі підприємці – платники єдиного податку, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства (якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах) є платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Для зазначених категорій платників встановлено ставку в розмірі 22% до бази нарахування єдиним внеском.

При цьому, такі платники звільняються від сплати єдиного внеску за себе, якщо вони отримують пенсію за віком або за вислугою років, або є особами з інвалідністю, або досягли 60 річного віку та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу з наступного місяця після набуття такого статусу.

Місяць, в якому такі особи набули право на пенсію за віком або за вислугою років, або статус особи з інвалідністю, або досягли віку 60 років та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, відноситься до базового звітного періоду, за який сплачується єдиний внесок.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
ГНС в Ивано-Франковской области
Рубрика:
Труд и социальная защита / ЕСВ, социальная защита
Теги:
Единый социальный взнос , Инвалиды , Предприниматели

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме