Главная Все новости Право и ответственность Контролирующие органы и проверки

Как инспектор по труду проверяет аттестацию рабочих мест?

Гоструда рассказала, какой перечень документов должен быть у работодателей по аттестации рабочих мест

Фахівці відділу експертизи умов праці ГУ Держпраці у Львівській області протягом  10 місяців провели 48 відвідувань роботодавців. Під час інформаційних відвідувань роботодавцям було зосереджено увагу на проведенні атестації робочих місць, зокрема:

  • створенні наказу про проведення атестації робочих місць за умовами праці, у якому вказується підстава і завдання атестації, визначається склад атестаційної комісії, встановлюються терміни і графіки проведення як підготовчих робіт, так і самої атестації, визначаються проектні і науково-дослідні організації, що необхідні для науково-технічної оцінки умов праці і розробки заходів для їхньої оптимізації; 
  • складанні «Карти умов праці» на кожне робоче місце або на групу аналогічних місць;
  • створенні наказу про результати атестації робочих місць за умовами праці, який є основним документом підтвердження доплат, додаткових відпусток та пільгового пенсійного забезпечення для працівника.

Акцентовано увагу на правильному застосуванні Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених Постановою КМУ від 24.06.2016 р. №461.

Також роботодавцям  повідомлено про посилення відповідальності за порушення чинного законодавства про атестацію робочих місць за умовами праці. Зазначено, що відповідно до ст. 41 КУпАП, встановлена адміністративна відповідальність посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно  від форми власності за порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення у розмірі від 30 до 100 н.м.д.г. (510-1700 грн).

Джерело
Гоструда во Львовской области
Рубрика:
Право и ответственность / Контролирующие органы и проверки
Теги:
Трудовые отношения , Гоструда

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?