• Посилання скопійовано

Держархівслужба буде проводити свої планові перевірки за новими критеріями

Уряд визначив нові критерії оцінювання ступеня ризику від провадження діяльності у сфері створення, формування, ведення і використання страхового фонду документації

Держархівслужба буде проводити свої планові перевірки за новими критеріями

Кабмін постановою від 10.01.2019 р. №9  затвердив Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері створення, формування, ведення і використання страхового фонду документації та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною архівною службою.

Такими критеріями є:

  1. значення суб’єкта господарювання для економіки і безпеки держави;
  2. участь суб’єкта господарювання у створенні, формуванні, веденні і використанні страхового фонду документації;
  3. вид господарської діяльності суб’єкта господарювання;
  4. вид об’єкта (приміщення, будівля, споруда, будинок, територія), що належить суб’єкту господарювання на праві власності, користування, володіння;
  5. включення суб’єкта господарювання до програм створення страхового фонду документації;
  6. наявність порушень вимог законодавства у сфері створення, формування, ведення і використання страхового фонду документації, виявлених протягом трьох років, що передують плановому періоду.

Ризики настання негативних наслідків від провадження господарської діяльності у сфері створення, формування, ведення і використання страхового фонду документації визначено у додатку 1.

Перелік критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері створення, формування, ведення і використання страхового фонду документації, їх показники та кількість балів за кожним показником визначено у додатку 2.

Віднесення суб’єкта господарювання до високого, середнього або незначного ступеня ризику здійснюватиметься з урахуванням суми балів, нарахованих за всіма критеріями, за такою шкалою:

  • від 41 до 100 балів — до високого ступеня ризику;
  • від 21 до 40 балів — до середнього ступеня ризику;
  • від 0 до 20 балів — до незначного ступеня ризику.

Відповідно планові перевірки Укрдержархівом будуть здійснюватися з такою періодичністю:

  • з високим ступенем ризику — не частіше одного разу на два роки;
  • із середнім ступенем ризику — не частіше одного разу на три роки;
  • з незначним ступенем ризику — не частіше одного разу на п’ять років.

Якщо за результатами двох останніх планових заходів державного нагляду (контролю) не виявлено порушень суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері створення, формування, ведення і використання страхового фонду документації (крім суб’єктів господарювання, віднесених до високого ступеня ризику), наступний плановий захід державного нагляду (контролю) щодо такого суб’єкта здійснюється не раніше ніж через період часу, встановлений для відповідного ступеня ризику, збільшений у 1,5 раза.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»