Главная Все новости Право и ответственность Контролирующие органы и проверки

Внимание! Появился проект плана комплексных проверок на 2020 год

ГРС сообщила о появлении проекта плана осуществления комплексных проверок на 2020 год. Согласно ему, в следующем году планируют провести 32 381 проверку. Однако, в случае обнаружения ошибочных данных, до 15 ноября у вас есть возможность отказаться от такой проверки

ДРСУ повідомила, що Пілотним модулем планування заходів державного нагляду (контролю) та збору інформації для запуску інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) сформовано проект плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2020 рік.

Переглянути його можна:

За проектом плану наступного року буде проведено 32 381 перевірку підприємств та підприємців (це на 2154 більше, ніж було у плані на 2019 рік).

Важливо! Окрім комплексного плану, в жовтні цього року 28 контролюючих органів оприлюднили проекти планів перевірок на 2020 рік. Про це читайте тут.

Нагадаємо, що відповідно до ст. 5 Закону «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» планові заходи здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду (контролю). Внесення одного й того ж суб’єкта господарювання до планів перевірок різних органів державного нагляду (контролю) є підставою для проведення щодо такого суб’єкта господарювання комплексного планового заходу державного нагляду (контролю).

Органи державного нагляду (контролю) щороку визначають перелік суб’єктів господарювання, які підлягають плановим заходам державного нагляду (контролю) у плановому періоді, та не пізніше 15 жовтня року, що передує плановому, забезпечують внесення відомостей про таких суб’єктів господарювання до інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) для автоматичного виявлення нею суб’єктів господарювання, які підлягають комплексним плановим заходам державного нагляду (контролю).

 

До уваги госпсуб’єктів! Ви маєте право відмовитися від проведення комплексного планового заходу державного нагляду (контролю)

 

Для цього слід звернутись з письмовою заявою до Державної регуляторної служби України. Але зробити це потрібно до затвердження  плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2020 рік, яке відбудеться 15.11.2019 р. У такому разі перевірка суб’єкта господарювання буде проводитись згідно з річними планами органів державного нагляду (контролю).

Звертаємо увагу: технічна реалізація відмови суб’єкта господарювання від проведення комплексної превірки можлива виключно до затвердження плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю), оскільки чинне законодавство не передбачає можливості внесення змін до затвердженого плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) з причини відмови від проведення комплексного планового заходу державного нагляду (контролю).

Якщо у проекті плану виявлено помилки щодо:

  • назви суб’єкта господарювання,
  • коду ЄДРПОУ,
  • адреси,
  • ступеню ризику,
  • тривалості перевірки тощо,

- з вимогами щодо виправлення таких помилок слід звертатись до органів державного нагляду (контролю).

 

А що з планом перевірок ДПСУ на 2020 рік?

Поки що податківці його не оприлюднили (навіть проект). Про його появу повідомимо додатково.

Щодо податкових перевірок, то план-графік їх проведення на 2020 рік має бути оприлюднений до 25 грудня року, що передує року, в якому проводитимуться такі документальні планові перевірки. Тож, наразі чекаємо.

План-графік документальних планових перевірок на 2019 рік дивіться тут або на Інспекційному порталі.

***

Читайте також: 28 контролюючих органів оприлюднили проекти планів перевірок на 2020 рік 

Автор:
Волос Наталия
Джерело
Государственная регуляторная служба Украины
Рубрика:
Право и ответственность / Контролирующие органы и проверки
Теги:
Проверки

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 12

Новости по теме

Консультации по теме